czwartek, 11 sierpnia 2022r.

Co na ścianę zamiast farby i tapety?

unnamed file

Wykańczanie lub remontowanie domu to nie lada wyzwanie, trzeba dołożyć starań, aby wszystkie prace przebiegały, jak należy i w odpowiednim czasie. Chcąc wykończyć wnętrza w ciekawy i niebanalny sposób, coraz więcej osób rezygnuje z położenia farby na ścianę, na rzecz kamienia, okładziny ściennej lub drewna. Są to rozwiązania niezwykle efektowne, które dodają pomieszczeniom ciekawego, przytulnego charakteru.

Kamień lub drewno na ścianę – czy to dobre rozwiązanie?

Mimo że jeszcze kilka lat temu w polskich domach królowały przede wszystkim kolorowe ściany lub tapety, dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wiele osób stawia na minimalistyczne, proste rozwiązania, bardzo często praktykowane jest także dekorowanie jednej, wybranej ściany. 

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest kamień na ścianę Kraków, który dodaje pomieszczeniu ciekawego, niebanalnego stylu. To doskonała propozycja między innymi do wnętrz industrialnych, loftowych, ale także klasycznych. 

Inną dość ciekawą propozycją jest drewno, które ma wielu zwolenników, gdyż jest naturalnym materiałem, który sprawia, że pomieszczenia stają się przytulniejsze. Drewno bez wątpienia przetrwa przez lata, co więcej można będzie poddać je renowacji. 

Okładziny ścienne 

Kolejnym bardzo ciekawym rozwiązaniem są okładziny ścienne, które doskonale imitują naturalne materiały, jednak są od nich zdecydowanie dużo trwalsze, co więcej tańsze. Jeżeli mamy ograniczony budżet lub po prostu nie uśmiecha nam się wydawać dużych kwot pieniędzy, taki materiał to idealna opcja.

Okładziny zazwyczaj są wykonane z wysokiej jakości winylu, który cechuje się dużą trwałością, odpornością na uszkodzenia, poza tym jest bardzo prosty do utrzymania w czystości. Jego pielęgnacja nie jest wymagająca, ani czasochłonna. Bardzo dużą zaletą okładziny ściennej jest również to, że jest niesamowicie prosta w montażu, wystarczy bowiem wykorzystać do tego klej montażowy.

Dekoracje na ścianę zamiast farby

Wiele osób rozpoczynających remont zastanawia się, czy malować ściany, czy posunąć się o krok dalej i zdecydować się na dekoracje ścienne. Bez wątpienia okładzina ścienna, kamień lub drewno to bardzo dobra opcja, gdyż w tym wypadku wnętrze nabiera niepowtarzalnego stylu i staje się bardziej przytulne i eleganckie.

Na przykład wykończenie ścian za pomocą okładziny, wcale nie jest kosztowne, a potrafi odmienić wnętrze nie do poznania, dlatego warto rozważyć takie rozwiązanie. 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Kto to jest opiekun prawny? Sprawdź kto oprócz rodziców może zająć się nieletnim

1 października 2021

W normalnych warunkach to rodzice odpowiedzialni są za opiekę nad swoimi pociechami. W życiu jednak bywa różnie, niekiedy związki ulegają rozpadaniu się, jeden z opiekunów umiera lub sąd orzeka o…

Czytaj więcej