poniedziałek, 03 października 2022r.

Co to jest folia antystatyczna? Jaki ma wpływ na bezpieczeństwo przesyłek?

Co to jest folia antystatyczna? Jaki ma wpływ na bezpieczeństwo przesyłek?

Zabezpieczanie przesyłek to bardzo ważny element podczas ich transportu. Obecnie istnieje wiele metod, które mają uchronić przed ewentualnym uszkodzeniem zawartości paczki lub całkowitym zniszczeniem tego, co jest w środku. Co więcej, nie zawsze używa się tych samych materiałów do ochrony wszystkich paczek dlatego w niektórych przypadkach, warto rozważyć użycie folii antystatycznej.

Folia antystatyczna – krótka charakterystyka

Folia wykonana z materiału antystatycznego ma dosyć szerokie zastosowanie. Może być używana zarówno przy produkcji urządzeń elektrycznych, jak i do zabezpieczania niektórych przesyłek. Główną zaletą jest to, że poprzez stosowanie folii antystatycznej nie ma możliwości zbierania się ładunków elektrostatycznych, co jest bardzo ważne.

Dzięki temu jest używana do ochrony sprzętu, który musi znaleźć się w paczce. Poduszki powietrzne do paczek wyprodukowane z folii antystatycznej są najrozsądniejszym sposobem na bezpieczne przewożenie ładunków, które mogą stwarzać jakiekolwiek zagrożenie dla otoczenia.

Używanie powyższej folii daje nam gwarancję bezpieczeństwa oraz chroni przed ewentualnym wybuchem lub pożarem. Z tego powodu jest ona bardzo popularna zwłaszcza w firmach zajmujących się produkcją i wysyłką elektroniki.

Co możemy zabezpieczyć folią elektrostatyczną?

Jak już wiadomo folia elektrostatyczna, jest ściśle związana z elektroniką, a dokładniej z urządzeniami, które nie mogą być zabezpieczone zwykłą folią bąbelkową lub w postaci zwykłych poduszek powietrznych. Oprócz sprzętu komputerowego i innych podobnych urządzeń folię należy stosować, jeśli chcemy przewieźć materiały pirotechniczne, farby itp.

Wszystko to musi być spakowane zgodnie z konkretnymi wymaganiami, ponieważ niezastosowanie się do przepisów może doprowadzić do poważnych problemów. Oczywiście folii elektrostatycznych nie stosuje się wyłącznie do tego, aby uniknąć zagrożenia, ale także po to, żeby uchronić delikatny sprzęt przed zniszczeniem spowodowanym uderzeniem lub wstrząsami.

Inne przeznaczenie foli

Stosowanie folii podczas produkcji i pakowania urządzeń nie jest jedynym zastosowaniem. Folię antystatyczną używa się także w górnictwie. Stanowi ona element wypełnienia wolnej przestrzeni po to, żeby nie gromadził się metan.

Dodatkowo można nią owijać instalacje znajdujące się pod ziemią. Produkowana folia jest przyjazna dla środowiska, a więc bez problemu może być używana w wielu magazynach, sklepach, a nawet biurach. Dodatkowo chroni ona przed wilgocią, zabrudzeniami oraz jest odporna na rozdarcia.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Jak Kodeks pracy w Niemczech określa czas pracy i urlop?

1 lutego 2021

Znajomość przepisów prawa pracy w Niemczech pozwala na dobre dostosowanie swoich potrzeb do warunków tam panujących. Dla Polaka wyjeżdżającego za granicę w poszukiwaniu pracy jest to szczególnie ważne. Obostrzenia związane…

Czytaj więcej