czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Co to jest karboksyterapia i w jaki sposób działa na cellulit?

photo 1515229101299 1fff1651916ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2NXx8YmVhdXR5JTIwd29tYW58ZW58MXwwfHx8MTY0ODU2NjQ1OQixlibrb 1.2.1q80w1080

Zabieg karboksyterapii wprowadza dwutlenek węgla pod skórę, aby zwiększyć krążenie krwi i stymulować nową produkcję kolagenu. Można go wykonać w dowolnym miejscu na ciele, w tym na twarzy, szyi, ramionach, brzuchu, pośladkach i nogach. Zabieg ma zwykle na celu zmniejszenie złogów tłuszczowych, a także pojawienia się cellulitu, rozstępów, blizn potrądzikowych, drobnych linii i zmarszczek.

Uważa się, że karboksyterapia wpływa korzystnie na odmłodzenie skóry, stymulując wzrost produkcji kolagenu, który poprawia jej elastyczność i jędrność. Warto pamiętać, że sama procedura powstała we Francji w 1932 roku, ale terapia dwutlenkiem węgla jest wciąż stosunkowo nowa.

Zalety zabiegu karboksyterapii w przypadku cellulitu

Wśród zabiegów ujędrniających skórę coraz bardziej popularna jest karboksyterapia na cellulit. W Krakowie tę szybką i minimalnie inwazyjną procedurę wykonują wyspecjalizowane salony medycyny estetycznej. Rezultaty po pierwszym zabiegu nie są jednak zbyt widoczne i aby je dobrze ocenić, potrzebna jest seria zabiegów (często 10 lub więcej, raz lub dwa razy w tygodniu).

Efekty karboksyterapii nie są trwałe, jednakże utrzymują się przynajmniej przez okres sześciu miesięcy. Z pewnością można je podtrzymać odpowiednimi zabiegami pielęgnacyjnymi z użyciem dobrze dopasowanych kosmetyków.

Jak działa karboksyterapia?

Karboksyterapia polega na wprowadzeniu dwutlenku węgla do krwi, co poprawia jej krążenie i zwiększa poziom natlenienia w leczonych obszarach. Kiedy dwutlenek węgla jest wstrzykiwany do tkanki podskórnej, rozszerza naczynia krwionośne, co zwiększa przepływ tlenu w tkankach. Poza likwidacją cellulitu zabieg ten jest czasami reklamowany jako niechirurgiczna alternatywa dla liposukcji w celu redukcji tłuszczu.

Uważa się, że leczenie kurczy komórki tłuszczowe (prawdopodobnie uszkadzając ścianę komórkową, która może uwalniać trójglicerydy wewnątrz), ale nie zabija ich i nie eliminuje, więc z czasem mogą się ponownie rozszerzać, a cellulit może powracać. Dlatego też w celu utrzymania dobrych wyników wymagane są okresowe powtórki serii zabiegów.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Zabieg trwa zwykle zaledwie 15–30 minut. Specjalista w gabinecie kosmetologicznym pobiera ze zbiornika dwutlenek węgla, który dociera do małej igły, przez sterylną rurkę. Aby zniwelować przykre doznania z kontaktu z igłami, miejsca przeznaczone do zabiegu smarowane są znieczulającym kremem.

Zabiegi karboksyterapii nie mają udowodnionych działań niepożądanych. Niekiedy powstają zasinienia w miejscach ukłuć, które znikają jednak po kilku, kilkunastu godzinach.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Jak ciąć panele winylowe? Jakie narzędzia można wykorzystać do cięcia paneli?

1 października 2021

Panele winylowe to idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy chcemy przeprowadzić szybki remont. Zalety, jakie płyną z położenia tego rodzaju podłogi, są ogromne, przez co wiele osób podejmuje decyzje o zakupie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady