czwartek, 11 sierpnia 2022r.

Czy potrzebujesz pomocy przed egzaminem ósmoklasisty

unnamed file 1

 

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy tak poważny sprawdzian w życiu tych młodych ludzi. Jego wynik będzie miał wpływ na przyszłe decyzje. Im lepszy będzie, tym możliwości wyboru przyszłej edukacji dziecka będą większe. Z tego powodu może on wywoływać pewien niepokój, a nawet stres u ucznia. Czy na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem? Czy ósmoklasista jest do tego egzaminu dobrze przygotowany?

Ile wiedzy umknęło dzieciom przez pandemię?

Nauka zdalna dla wielu uczniów była dużo łatwiejsza, dawała więcej swobody, ułatwiała pisanie sprawdzianów i odpowiadanie. Niestety pozostawiła spore ubytki wiedzy w umysłach dzieci. Zamiast zapoznać się dokładnie z tematem, uczniowie bazowali na notatkach. Wielu miało problem ze skupieniem się na lekcjach zdalnych w domu i w ten sposób traciło wiele informacji i często nie rozumieli zagadnień. Lekcje zdalne z pewnością nie przygotowały ósmoklasistów do egzaminu zbyt dobrze. Ten wyjęty z normalnych ram rok szkolny 2020/2021 zwyczajnie gdzieś umknął. Czasowe kwarantanny także odbiły się na stanie wiadomości poszczególnych uczniów. Nie masz pewności, czy z tych powodów twoje dziecko także nie posiada braków podstawowej wiedzy, która może być istotna, by zdobyć właściwą ilość punktów na egzaminie.

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy i jeden z wielu egzaminów, jakie w przyszłości stoją przed dzieckiem

Kolejne stoją tuż za rogiem. Matura, kolokwia, obrona pracy, egzaminy zawodowe, różnego rodzaju kursy. Są konieczne, żeby się rozwijać i zdobywać potrzebne umiejętności. Zapewne za kolejnym razem podejście do egzaminu będzie wiązało się z lekkim stresem. Dobrze by było, żeby było to stres mobilizujący, a nie paraliżujący. Ten pierwszy egzamin, wspomnienia z niego, umiejętność przygotowania się, nastawienie mogą przekładać się na przyszłe podejście do każdego z ważnych wyzwań. Jednym ze sposobów, żeby ten pierwszy ważny egzamin przebiegł pomyślnie, jest dobre przygotowanie do niego.

Trzeba szybko nadrobić stracony czas

Czasu na naukę zostało niewiele. Czy dziecko potrzebuje tylko uzupełnić wiedzę, zrobić powtórki i uporządkować wiadomości, które posiada? A może potrzebuje bardzo dokładnego wytłumaczenia poszczególnych zagadnień na przykład z polskiego? Bardzo pomocne mogą być w tym korepetycje. Indywidualne podejście i zajęcia jeden na jeden pozytywnie wpływają na szybkość zapamiętywania i rozumienie tematu. Dlatego warto poważnie rozważyć pomoc korepetytora w przygotowaniu ucznia do egzaminu ósmoklasisty, żeby zapewnić mu spokojny i dobry start.

 

 

 

 

 

 

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 12

Sklep z odzieżą bhp – jak otworzyć i na co zwrócić uwagę?

1 kwietnia 2021

Rynek e-coomerce rozwija się obecnie szybciej, niż kiedykolwiek, dlatego założenie sklepu online to bardzo dobre rozwiązanie, które bez wątpienia się opłaca. Oczywiście dobry pomysł na biznes to dopiero początek drogi,…

Czytaj więcej