czwartek, 11 sierpnia 2022r.

Czym się kierować przy wyborze butów do biegania dla chłopca?

unnamed file

Obuwie dla chłopca w wieku dziecięcym lub nastolatka to element, który należy skorelować z jego aktywnością. Jeśli chłopiec jest bardzo aktywny wybranie odpowiednich butów do biegania będzie kluczowe dla jego sprawności oraz bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę szybkość wzrostu dziecka trzeba odpowiednio dobrać rozmiar, ale również położyć nacisk na wygląd.

Ważne jest też, by pamiętać, że dziecięce buty do biegania służą niezależnie od pory roku. W związku z tym dobrać należy odpowiednie buty do biegania na lato oraz na sezon jesienno-zimowy. Na co głównie zwrócić uwagę przy wyborze obuwia dla dziecka?

Jak dobrać rozmiar buta?

Stopa dziecięca rośnie w szybkim tempie, a zanim się całkowicie ukształtuje wymaga obuwia zapewniającego maksymalną ochronę i wygodę. Rozmiar buta powinien być dopasowany tak, by młody człowiek mógł swobodnie się poruszać, biegać i skakać. Buty nie powinny być ani za ciasne, ani za luźne.

Odpowiednie zmierzenie stopy centymetrem nie wystarczy. Warto, by dziecko samo przymierzyło buty. Tu dobrą zasadą jest zachowanie ok 5 mm luzu między palcami, a czubkami butów, co należy sprawdzić przyciskając palec do buta i sprawdzając, czy odległość jest prawidłowa.

Wygoda i bezpieczeństwo, czyli jaką podeszwę brać pod uwagę? 

Buty do biegania i ogólnie sportowe powinny mieć bardziej elastyczną podeszwę, niż tradycyjne obuwie dzienne. Muszą dobrze się wyginać oraz umożliwiać poruszanie się po różnym podłożu. Tu dobrym wyborem będą buty dziecięce Salomon Alphacross Blast, gdyż jest to odpowiednio dopasowane obuwie dla nastoletniej aktywnej młodzieży.

Obuwie to jest wykonane z lekkich materiałów, o podeszwie z dobrze wyprofilowanym kształtem, a także odpowiednio wykonaną rzeźbą bieżnika. Jest to kluczowe dla wygody dziecka i możliwości szybkiego poruszania się. Warto zwrócić uwagę, że podeszwa powinna być przyczepna oraz dobrze amortyzująca i tłumiąca wstrząsy. Takie obuwie nada się na każdy rodzaj terenu.

Jaka cholewka powinna być w odpowiednich butach?

W butach sportowych, które wymagają wysiłku od biegacza powinny być zastosowane materiały zapobiegające nadmiernemu poceniu stopy. To pozwoli na uniknięcie uczucia dyskomfortu, a także zapobiegnie otarciom kostek i odciskom. Cholewka powinna być w związku z tym lekka i miękka.

Niewątpliwie buty dla dziecka powinny być wykonane z bardzo trwałych materiałów. Dobrym rozwiązaniem będzie obuwie z materiału siateczkowego złożonego z dwóch warstw, przepuszczającego powietrze. Dodatkowe wzmocnienie i wysoka jakość wykonania pozwoli dłużej nosić takie obuwie i zapewnić dziecku możliwość dużej aktywności.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Jak długo przechowywać dokumenty księgowe? W jaki sposób chronić je przed utratą?

1 stycznia 2021

Przechowywanie dokumentów księgowych jest bardzo ważne dla każdego przedsiębiorstwa. Dzięki temu firma może w każdej chwili przedstawić wymaganą dokumentację, jeśli pojawi się kontrola lub jakieś niejasności. Czas, przez jaki należy…

Czytaj więcej