czwartek, 11 sierpnia 2022r.

Drzwi ukryte, czyli jakie?

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje drzwi. Obecnie duże zainteresowanie klientów budzą tak zwane modele ukryte. Co charakteryzuje przywołane elementy wykończenia wnętrz? Czemu zawdzięczają swoją popularność? Czy warto w nie inwestować? Odpowiedzi na postawione pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Co wyróżnia drzwi ukryte?

Drzwi ukryte są zlicowane ze ścianą. Co to oznacza w praktyce? Ościeżnica, zawiasy oraz inne elementy konstrukcyjne pozostają niewidoczne. W rezultacie skrzydła drzwiowe i okalające je powierzchnie tworzą jednolitą całość – nie ma wyraźnej granicy między wspomnianymi komponentami aranżacji. Przedstawione rozwiązanie docenią przede wszystkim wielbiciele wnętrz utrzymanych w duchu minimalistycznym, gdzie pierwsze skrzypce gra przestrzeń, a wyszukane, bogato zdobione formy ustępują miejsca prostocie.

Warto jednak podkreślić, że drzwi z ukrytą ościeżnicą doskonale dopełnią praktycznie każde pomieszczenie, niezależnie od stylu, w jakim zostało ono urządzone. Można je „schować” w ścianie lub wręcz przeciwnie – wyeksponować i uczynić główną dekoracją danego wnętrza. Wielość modeli dostępnych na rynku sprawia, że wybór rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań nie sprawi nikomu większych trudności. 

Jakie zalety mają drzwi ukryte?

Zakup drzwi z ukrytą ościeżnicą niesie za sobą szereg rozmaitych korzyści. Niewątpliwą zaletą konstrukcji tego typu jest ich atrakcyjny, nowoczesny design. Prezentowane modele świetnie sprawdzą się zwłaszcza w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Dzięki swojej specyficznej budowie wtapiają się w otoczenie i optycznie powiększają przestrzeń.

Ponadto opisywane modele dają dużą swobodę aranżacyjną. Można je pomalować farbą, pokryć tapetą, ozdobić lustrem lub spiekiem kwarcowym i stworzyć oryginalny element wyposażenia wnętrz, który będzie pełnił nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest w zasadzie wyobraźnia właściciela domu bądź mieszkania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zrealizować nawet najbardziej szalone pomysły.

Gdzie można kupić drzwi z ukrytą ościeżnicą?

Gdzie można kupić drzwi wewnętrzne z ukrytą ościeżnicą w Warszawie? W produkowaniu wspomnianych konstrukcji specjalizuje się między innymi przedsiębiorstwo Intiri. Firma ma w swojej ofercie szereg różnego rodzaju propozycji – poczynając od modeli w podkładzie przeznaczonych do wykończenia, poprzez warianty wykonane w szkle barwionym, a na skrzydłach drzwiowych z lustrem kończąc.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Ile kosztują implanty zębowe i jak wygląda zabieg?

1 kwietnia 2021

W życiu bywa różnie, niekiedy tracimy zęby przez zaniedbanie, innym razem powodem są poważne  choroby lub wypadki. Niezależnie od przyczyny, utrata zębów generuje wiele poważnych problemów, które negatywnie wpływają na…

Czytaj więcej