środa, 22 marca 2023r.

Fotoodmładzanie – przepis na cofnięcie zegara dla naszej skóry

Fotoodmładzanie - przepis na cofnięcie zegara dla naszej skóry

Współczesna medycyna estetyczna daje duży wachlarz możliwości. Poza znanymi peelingami chemicznymi czy botoksu możemy zastosować także terapię światłem. Fotoodmładzanie może poprawić stan skóry, a przede wszystkim doskonale ją odmłodzić.

Fotoodmładzanie, czyli krótkie wprowadzenie

Fotoodmładzanie ma na celu profesjonalne naświetlenie naszej skóry. Odbywa się to za pomocą pulsującego światła poprzez rozgrzewanie. Skutkuje to tym, że skóra tworzy włókna kolagenowe, poprawia się jędrność, a także sprężystość.

Fotoodmładzanie dotyczy wiele aspektów naszego ciała. Zalicza się do nich zarówno twarz, ale także ramiona i dekolt. Przed podjęciem decyzji o zabiegu fotoodmładzania warto skonsultować się z lekarzem. Oceni on czy zmiany, które pragniemy zmienić są skuteczne w leczeniu. W zależności od wielkości oświetlanego obszaru zabieg może trwać od pięciu minut do godziny. Warto jest na przykład rozważyć fotoodmładzanie Kraków.

Fotoodmładzanie może być również stosowane jako kuracja przebarwień. Dobór aplikatora musi nastąpić w taki sposób, aby był szczególnie odpowiedni do zabiegu.

Rzeczywiście, po zabiegu przebarwienia powinny pociemnieć i stać się bardziej brązowe. Jednak do maksymalnie dwunastu dni będą się łuszczyć. Następnie nastąpi blaknięcie, aż całkowcie znikną.

Czym wyróżnia się fotoodmładzanie laserowe?

W czasie przedstawianego zabiegu laser we właściwy sposób pobudzi skórę, a co za tym idzie rozpocznie produkcję nowego kolagenu oraz elastyny. Z biegiem czasu skóra zaczyna produkować coraz mniej skóry, przez co staje się luźna i mniej elastyczna.

Pod wpływem działania lasera przywraca produkcję naturalnych składników, dzięki czemu jest młoda i świeża. W taki oto sposób przedstawia się fotoodmładzanie laserowe. Zaletą laserowego fotoodmładzania jest jego bezinwazyjność.

Fotoodmładzanie – zalety

Zabieg fotoodmładzania przeznaczpony jest przede wszystkim dla osób z symptomami starzenia się skóry, jak i również zmarszczkami. Doskonały okaże się także dla tych przebarwieniami, a także z występującymi zmianami naczyniowymi oraz tak zwanym trądzikiem różowawym.

Tak naprawdę nie ma limitu wieku dla stosowania tego zabiegu, nawet wśród młodych ludzi. Po pierwsze, fotoodmładzanie może zdecydowanie poprawić wygląd naszej skóry, ale i skutecznie ją leczyć. Zabieg we właściwy sposób spłyca występujące zmarszczki, a także wyrównuje koloryt skóry i ma na celu poprawienie jej gęstości.

Wiele osób jest zdania, że fotoodmładzanie okazuje się być bezpieczniejszym sposobem na poprawę stanu naszej skóry niż popularne peelingi chemiczne.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Co na ścianę zamiast farby i tapety?

1 września 2021

Wykańczanie lub remontowanie domu to nie lada wyzwanie, trzeba dołożyć starań, aby wszystkie prace przebiegały, jak należy i w odpowiednim czasie. Chcąc wykończyć wnętrza w ciekawy i niebanalny sposób, coraz…

Czytaj więcej