czwartek, 21 września 2023r.

Ile gwarancji daje deweloper? Od czego zależy okres udzielenia gwarancji przez dewelopera?

photo 1574284664302 127c16f0cc11cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMzh8fGFwYXJ0bWVudHxlbnwxfDB8fHwxNjc3NTg5MTE1ixlibrb 4.0.3q80w1080

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego od dewelopera to bardzo dobre rozwiązanie. Nowoczesne mieszkania w ciekawej okolicy, nowe budownictwo to tylko niektóre z zalet, jakie wiążą się z mieszkaniami z rynku pierwotnego. Należy jednak wiedzieć, że zakup nieruchomości to poważna inwestycja, dlatego trzeba tutaj zachować rozwagę i przede wszystkim uzyskać od dewelopera wszystkie wartościowe informacje, w tym też dokumenty.

Gwarancja na nowe mieszkanie – co należy wiedzieć?

Kupując mieszkanie od dewelopera osoba kupująca, może liczyć na gwarancję, jeżeli chodzi  pojawianie się usterek. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ w razie jakichkolwiek problemów mamy prawo do złożenia reklamacji. To, ile będzie lat będzie obowiązywała reklamacja jest kwestią indywidualną każdego dewelopera.

Co więcej, informacja ta musi zostać zawarta w umowie. Tylko wtedy nowy właściciel mieszkania będzie mógł dochodzić swoich praw. Zazwyczaj okres gwarancji na mieszkanie wynosi 2-10 lat.

W tym okresie nabywca może zgłaszać usterki, które nie powstały z jego winy. Jeżeli w umowie zostały zawarte odpowiednie informacje deweloper, ma obowiązek naprawić usterkę zgodnie z ustaleniami. Nie ma możliwości uchylenia się przez dewelopera od konieczności dokonania naprawy, jeśli zostały zawarte stosowane zapisy w formie pisemnej.

Czy deweloper może uchylać się od naprawienia usterki?

Zgodnie z przepisami deweloper ma obowiązek naprawić zgłoszoną przez nabywcę mieszkania usterkę. Niestety zdarza się, że deweloper może uchylać się od tej czynności. Wtedy właściciel mieszkania, powinien pisemnie wezwać dewelopera do usunięcia usterki.

Oczywiście deweloper z różnych względów może wydłużyć termin usunięcia wady do 90 dni, o czym musi zostać poinformowany właściciel. Oczywiście sytuacje, kiedy deweloper zwleka z usunięciem usterki, zdarzają się rzadko, jednak szukając mieszkania, warto wybierać dobrych i sprawdzonych deweloperów. Deweloperzy Łódź to gwarancja zadowolenia i pewność, że jakiekolwiek problemy zostaną niezwłocznie rozwiązane.

Co podlega gwarancji?

Nowe inwestycje Łódź to proces wieloetapowy. Pomimo tego, że pracuje tu sztab doświadczonych osób, a sama budowa jest ściśle nadzorowana przez dewelopera, mogą wystąpić pewne usterki.

Należy też dodać, że wady pojawiają się także dopiero w momencie, gdy nowi właściciele wprowadzą się już do mieszkania. Gwarancji podlega to, co nie powstało z winy właściciela nieruchomości. W takiej sytuacji ważne jest, aby szybko zgłosić tę usterkę deweloperowi, który dokona naprawy na własny koszt.

Może spodobać Ci się również:

photo 1530124566582 a618bc2615dccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMXx8bWV0YWwlMjB3b3JrfGVufDF8MHx8fDE2MzUxNzI5MzIixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak wygląda tokarka? W jaki sposób należy prawidłowo obsługiwać tokarkę?

1 maja 2023

Tokarka jest popularnym urządzeniem wykorzystywanym w przedsiębiorstwach działających w różnych branżach. Proces produkcji przy użyciu tokarki przebiega znacznie szybciej, a jakość otrzymywanych elementów jest naprawdę dobra. Jak dokładnie wygląda tokarka,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady