czwartek, 11 sierpnia 2022r.

Ile kalorii ma wino wytrawne? Czy ilość kalorii może wpłynąć na figurę?

photo 1596438214057 5ff7c7fa76b1cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8d2luZXxlbnwxfDB8fHwxNjE5NjgxOTc1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Wino to alkohol stanowiący świetny dodatek do potraw. Szeroki wybór tego alkoholu pozwala na dopasowanie go dla każdego, kto lubi od czasu do czasu napić się lampkę wina. Jednak poza wyśmienitym smakiem wiele osób zwraca uwagę również na ilość kalorii, jakie zawiera wino. Pomimo tego, że wino nie zawiera dużo cukru są osoby, dla który liczba kalorii ma duże znaczenie.

Wino wytrawne – ile ma kalorii?

Ilość kalorii, jakie będzie miało wino, zależy od tego, jaki konkretnie wybierzemy rodzaj. W przypadku win wytrawnych kaloryczność ta jest najmniejsza. Kieliszek wina wytrawnego zawiera około 80 kcal.

Oczywiście tutaj duże znaczenie ma to, czy mamy do czynienia z winem czerwonym, czy białym. Wino wytrawne białe ma nieco mniej kalorii, niż czerwone, jednak różnica ta jest niewielka.

Liczenie kalorii to ważna kwestia dla osób będących na diecie. Oznacza to, że muszą one wiedzieć, jaka jest kaloryczność zarówno spożywanych posiłków, jak i alkoholu. Jeden kieliszek nie spowoduje, że przybędzie kilogramów, jednak cała butelka może już się przyczynić do zwiększenia kalorii, jakie spożyjemy w ciągu dnia.

Jakie wino ma najwięcej kalorii?

Na kaloryczność wina wpływa przede wszystkim zawartość cukru. Wina wytrawne mają mniejszą zawartość cukru, a co za tym idzie jest w nich mniej kalorii. Inaczej wygląda to w przypadku win półwytrawnych, półsłodkich oraz słodkich.

Te wina zawierają nieco więcej cukru, więc liczba kalorii również jest większa. Wino czerwone słodkie może zawierać, aż do 200 kcal, a więc jest to duża różnica w porównaniu z winem wytrawnym. Z reguły wino ma pozytywny wpływ na zdrowie, jednak w sytuacji, kiedy jesteśmy na diecie albo cierpimy na różne schorzenia, gdzie nie zaleca się przyjmowania produktów o dużej zawartości cukru, warto wybierać taki alkohol, który nie wpłynie negatywnie na stan zdrowia.

Dlaczego wino tuczy?

Wydawać by się mogło, że lampka wina nie ma większego znaczenia, jeżeli chodzi o kaloryczność. Owszem, niewielka ilość tego trunku nie wpłynie negatywnie na wygląd, jednak częste spożywanie wina w połączeniu z różnymi przekąsami lub daniami może wpłynąć na figurę.

Poza tym alkohol przyczynia się do spowolnienia metabolizmu, co wpływa na kondycję organizmu. Kolejnym elementem jest cukier, który jak wiadomo może przyczynić się do dodatkowych kilogramów.

Obecnie wybór win jest bardzo szeroki, więc klienci mogą dopasować zarówno rodzaj wina, jak i ilość kalorii. Warto wiedzieć, że pomimo kaloryczności niektórych win, nie powinniśmy rezygnować z nich całkowicie rezygnować, ponieważ jest to popularny trunek wybierany przez wiele osób.

Może spodobać Ci się również:

Najbardziej popularne metody zdobienia butelek szklanych

Najbardziej popularne metody zdobienia butelek szklanych

21 sierpnia 2020

Od oryginalnego wyglądu produktu zależy jego prezentacja i poziom atrakcyjności. Stąd też, kreując własny wyrób producenci poszukują nowoczesnego wzoru jego opakowań. Szklane opakowania wykorzystywane często do dystrybucji towaru powinny odznaczać…

Czytaj więcej