wtorek, 23 lipca 2024r.

Ile kosztują implanty zębowe i jak wygląda zabieg?

unnamed file 3

W życiu bywa różnie, niekiedy tracimy zęby przez zaniedbanie, innym razem powodem są poważne  choroby lub wypadki. Niezależnie od przyczyny, utrata zębów generuje wiele poważnych problemów, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Co robić w przypadku utraty uzębienia? Najlepszym rozwiązaniem będą implanty zębowe.

Kiedy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Implanty zębowe to sztuczne korzenie, które wszczepia się w szczękę w sytuacji, gdy straciliśmy naturalnego zęba lub zęby. Na implancie jest mocowana korona, czyli sztuczny ząb, który najczęściej jest wykonany z porcelany. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest wygoda oraz estetyka. Decydując się na implanty zębowe, można mieć pewność, że nasz uśmiech będzie wyglądać pięknie i naturalnie. 

Chociaż implanty zębów Kraków, nie są tanie, to jest to jedna z najskuteczniejszych metod pozwalających na odbudowę utraconego zęba. Dlatego też, jeżeli mamy odpowiedni budżet, warto zdecydować się na takie rozwiązanie. 

Ile to kosztuje?

Koszty założenia pojedynczego implantu zębowego mogą znacząco się od siebie różnić, z tego względu, że są one wykonywane z różnego rodzaju materiałów. Dostępne są  również różnego rodzaju korony tj. ceramiczne, porcelanowe, metalowe licowane porcelaną. Cena będzie zależeć także od doświadczenia stomatologa. W wyspecjalizowanych, renomowanych gabinetach stomatologicznych koszty takich usług na pewno będą wyższe. Niemniej jednak średni koszt implantu zęba to około 3500 złotych, za łącznik zapłacimy około 600 zł, zaś za koronę około 1000-2000 zł.

Jak wygląda zabieg?

Na konsultacji występnej stomatolog ocenia stan uzębienia, proponuje poszczególne implanty oraz ustala plan leczenia. Leczenie jest planowane na podstawie panoramicznego zdjęcia zęba albo wyniku tomografii komputerowej. Ważne jest to, aby wybrać doświadczonego dentystę, który wie, co robi i ma duże doświadczenie w dziedzinie implantologii. Tylko wtedy można mieć gwarancję, że poszczególne etapy leczenia będą przebiegały zgodnie z planem i bez żadnych komplikacji.

Implant zębowy zostaje wprowadzony w miejsce po korzeniach zęba, do niego mocowana jest korona, czyli sztuczny ząb dopasowany kolorystycznie do pozostałych zębów. Dzięki temu można uzyskać spójny, piękny łuk zębowy, który wygląda niezwykle naturalnie. 

Zabieg jest wykonywany zazwyczaj w miejscowym znieczuleniu, jest dość nieprzyjemny, ale nie bolesny. W skrajnych przypadkach lekarz może zdecydować się na podanie narkozy, szczególnie w przypadku osób, które panicznie boją się wizyt stomatologicznych. 

Może spodobać Ci się również:

Ile kosztuje adwokat? Ile trzeba zapłacić adwokatowi za sprawę?

Ile kosztuje adwokat? Ile trzeba zapłacić adwokatowi za sprawę?

12 sierpnia 2020

Zdarza się, że spotykamy się z koniecznością skorzystania z pomocy prawnika. Nie wszyscy jesteśmy w stanie odpowiednio interpretować przepisy prawne czy zagadnienia. W takich sytuacjach fachowe wsparcie jest niemalże niezbędne,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady