czwartek, 02 grudnia 2021r.

Ile kosztują implanty zębowe?

unnamed file 9

Utrata zębów to bardzo trudna sytuacja, co więcej braki w uzębieniu mogą nieść za sobą poważne konsekwencje, których lepiej nie doświadczać. To, dlatego ważne jest to, aby zdecydować się na uzupełnienie braków w łuku zębowym i to w jak najszybszym czasie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są implanty zębowe, które rozwiążą problem.

Kiedy implanty są konieczne?

Niestety nie zawsze można uratować zęba, w tej sytuacji konieczna jest ekstrakcja, po niej warto pomyśleć o uzupełnieniu braków w łuku zębowym. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale brak nawet jednego zęba może przyczynić się do uszkodzeń w obrębie całej jamy ustnej. Grozi to między innymi przesunięciem się pozostałych zębów, może to wywołać ruchomość zębów przeciwstawnych, a także powstawanie wad zgryzu. 

Implanty zębowe Kraków są jedną z najnowocześniejszych metod uzupełniania braków z uzębieniu. Są to sztuczne korzenie zębów najczęściej tytanowe, do których montowane są mosty albo korony. One są w stanie zastąpić naturalne zęby w taki sposób, że w ogóle nie odróżniają się od zdrowych zębów. Takie rozwiązanie jest drogie, jednak korzystne, gdyż może wystarczyć na całe życie. 

Ile kosztują implanty?

Koszty implantów mogą być bardzo różne w zależności od tego, z jakiego materiału są wykonane oraz gdzie przeprowadzamy zabieg. Ceny wahają się od 1700 do 4 000 złotych za jedną tytanową śrubę. Choć jak widać, implanty zębowe nie należą do najtańszych, to bez wątpienia warto się na nie zdecydować, jeżeli mamy taki budżet. Niestety nie są to zabieg refundowane przez NFZ, ale być może w przyszłości się to zmieni. 

Oczywiście cena implantów to nie wszystko, gdyż trzeba doliczyć także koszty związane z konsultacjami, badaniami wstępnymi i nie tylko. Warto przygotować się w odpowiedni sposób.

Czy warto?

Obecnie implanty zębowe są jednym z najlepszych rozwiązań, jeżeli chodzi o uzupełnianie braków w łukach zębowych. To niezwykle skuteczna opcja, która daje możliwość odzyskania pięknego uśmiechu. Implanty wyglądają jak prawdziwe zęby, dlatego są niemalże niewidoczne i można cieszyć się nimi do końca życia, przy czym muszą być dobrze założone. 

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Jak działa profesjonalny portal pracy?

1 lutego 2021

Wiadomo, że praca sama nie przyjdzie. Szukając odpowiedniego zajęcia zarobkowego trzeba się trochę wysilić. Warto dokonać weryfikacji własnych atutów oraz wymagań i efektywnie przystąpić do dzieła. Z pomocą oczywiście przychodzi…

Czytaj więcej