niedziela, 28 maja 2023r.

Jak dbać o garnitur, by zachować go na dłużej?

unnamed file

Elegancja i szyk to połączenie zasad noszenia garnituru, odpowiedniego dobrania do okazji i umiejętność dopasowania dodatków. Najistotniejszą, jednak, zasadą jest zachowanie czystości i nieskazitelnego wyglądu. Żaden elegancki mężczyzna nie pokaże się na spotkaniu w pomiętym lub przybrudzonym stroju.

Garnitur szyty na miarę, jak reszta odzieży powinien być regularnie pielęgnowany. Ze względu na materiał, fason i wagę warto wiedzieć, jak dobrze zadbać o jego wyjątkowy wygląd. Od tego zależy zachowanie tego, przecież, nietaniego stroju w dobrej kondycji przez dłuższy czas.

Pranie garnituru w domu

Garnituru nie powinno prać się w zwykłej pralce. Można go zniszczyć lub zdeformować traktując domowymi środkami piorącymi. Bywają jednak sytuacje, gdy można spróbować prania domowego przy zastosowaniu odpowiednich warunków.

Nowoczesne pralki oferują szereg rozwiązań, które ułatwiają obchodzenie się z delikatnymi oraz wyjątkowymi ubraniami. Odpowiedni dobór programu piorącego oraz detergentu będzie miał kluczowe znaczenie przy praniu garnituru. Niewątpliwie zwrócić również należy uwagę na temperaturę wody i bardzo delikatne odwirowanie.

Jednocześnie nadmienić warto, że nie każdy garnitur powinien trafić do pralki. Na pewno ten zabieg nie będzie dotyczył grubych materiałów. Zazwyczaj jest to oznaczone na metce producenta i tym należy się bezwzględnie kierować.

Pranie chemiczne. Bezpieczniejszy sposób na odświeżenie stroju

Planując gruntowne czyszczenie garnituru należy wybrać pralnię chemiczną o wysokim standardzie wykonywanych usług. W takiej sytuacji warto skorzystać ze specjalistycznych punktów, które w swojej ofercie mają właśnie czyszczenie garniturów. Wówczas można mieć pewność, że strój będzie prawidłowo potraktowany.

Garnitur wymagający jedynie odświeżenia może być poddany prostym zabiegom czyszczącym. W przypadku cięższych zabrudzeń wymagane będzie już dokładne pranie. To wiąże się z użyciem odpowiednich środków i metod, jakimi dysponuje profesjonalna pralnia chemiczna.

Czyszczenie garnituru

Każdorazowe nałożenie garnituru wiąże się z powierzchownym oblepieniem go paprochami i drobinami kurzu. Nie trzeba za każdym razem go prać, ale regularne czyszczenie zaraz po zdjęciu pomoże na dłużej zachować estetyczny wygląd. W tym celu warto zaopatrzyć się w szczotkę do czyszczenia lub wałek czyszczący. Takie urządzenia dostępne są w wielu sklepach.

Dbając o własny garnitur warto przed powieszeniem go do szafy wykonać zabieg oczyszczania. Następnie zapakować go w pokrowiec, który szczelnie zabezpieczy nienoszony garnitur.

Może spodobać Ci się również:

photo 1571170325987 246d81c2f6f2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2N3x8ZGlldGFyeSUyMHN1cHBsZW1lbnRzfGVufDF8MHx8fDE2NDE4MjY1NTEixlibrb 1.2.1q80w1080

Jaki sklep z suplementami? Czy wybór konkretnego sklepu wpływa na jakość zakupów?

1 marca 2022

Suplementy diety to chętnie wybierane produkty, które mają pozytywny wpływ na zdrowie. Wybór odpowiednich suplementów nie jest trudny, ponieważ każdy produkt przeznaczony jest do stosowania w określonym celu. Jeżeli więc…

Czytaj więcej