poniedziałek, 05 grudnia 2022r.

Jak można wykorzystać butelki szklane?

unnamed file 2

Butelki szklane mają wszechstronne zastosowanie. Szkło, jako materiał wykorzystywany w produkcji naczyń użytkowych oraz dekoracyjnych, jest powszechnie znane. Warto wiedzieć, że ten doskonały surowiec wtórny jest poddawany pełnemu recyklingowi, co czyni go produktem ekologicznym.

Butelki szklane są doskonałym przykładem zastosowań wtórnych. Pomijając fakt, że przeważnie służą do wielokrotnego napełniania rozmaitymi napojami, mogą też być dobrą inspiracją w dekorowaniu wnętrz. Zdobienie butelek metalami szlachetnymi powoduje, że ich wartość dekoracyjna niezwykle wzrasta.

Co zrobić z butelki po alkoholu?

Butelki po winie lub innych alkoholach produkowane są w wielu wersjach objętości, kształtu oraz koloru. Są doskonałym przykładem, jak można ten surowiec ponownie wykorzystać. Jeżeli szkło jest gładkie, nieozdobione, to można własnoręcznie je pomalować i stworzyć piękny wazon na kwiaty.

W przypadku ozdobionych butelek trzeba użyć wyobraźni, ale i z tych można wyłowić dobre pomysły aranżacyjne. Kształt i kolor butelki pozwalają na wykorzystanie jej, jako naczynie ozdobne, klosz lampy lub świecznik. Długa butelka po winie posłużyć może również, jako idealny wałek do ciasta. 

Małe butelki i flakoniki, jak je wykorzystać?

Flakony po perfumach lub małe buteleczki to idealne miejsca, w których można przechowywać drobiazgi. Mogą również służyć do zbierania kolorowych koralików lub kamyków. W ten sposób spełnią praktyczną funkcję przechowalniczą, a także dekoracyjną.

Małe butelki idealnie pasują, jako próbniki domowych przetworów, takich jak soki, czy nalewki. Dodane do prezentu dadzą możliwość pochwalenia się swoim wyrobem, a jednocześnie obdarowania bliskiej osoby. Tu warto sięgnąć po takie szklane opakowania, które same w sobie stanowią wartość ozdobną lub nadają się do osobistego udekorowania.

Drugie życie butelki

Szkło do pewnego momentu poddaje się recyklingowi, dlatego warto wykorzystać je w całości. Można oczywiście wybrać kilka różnokolorowych butelek i pokruszyć, a mozaikę uformować i skleić, tworząc zupełnie nową formę dekoracyjną. Niewątpliwie potłuczone szkło daje szereg możliwości kreatywnym twórcom.

W sklepach można kupić wiele produktów w szklanych opakowaniach. Mając na uwadze nieprawdopodobne możliwości wykorzystania szkła warto sięgać po te, które rokują na ponowne ich wykorzystanie. Pamiętać też należy o odpowiednim ich utylizowaniu. Składowanie w oddzielnych pojemnikach na odpady szklane da możliwość przemysłowemu wykorzystaniu szklanych butelek i podarowaniu im drugiego życia.

Może spodobać Ci się również:

Dlaczego warto woskować samochód? - auto detailing

Dlaczego warto woskować samochód? – auto detailing

3 sierpnia 2020

Woskowanie auta najczęściej kojarzy nam się z zabiegiem, który ma nadać samochodowi połysku i wykonywany jest przez tych, którzy chcą się swoim samochodem „pokazywać” przed ludźmi. Okazuje się jednak, że…

Czytaj więcej