czwartek, 11 sierpnia 2022r.

Jak wybrać kamizelkę ślubną. Czym się kierować przy doborze kroju?

unnamed file

Wyjątkowości ślubnego stroju pana młodego dodaje wiele drobnych szczegółów. Elegancja w nich tkwiąca uwidacznia się wówczas, gdy każdy z nich jest tak dobrany, by wiązać całość w szykowny styl. Mając to na uwadze, każdy pan młody, nie mniej, niż panna młoda, powinien zwrócić uwagę na swój ślubny strój.

Już w momencie wyboru garnituru ślubnego zdecydować musimy, czy zestaw będzie zawierał kamizelkę, czy nie. W przypadku, gdy garnitur do ślubu jest szyty u krawca, ten podpowie jaką kamizelkę dobrać do uroczystego stroju i czego unikać. Jednakże, gdy wybieramy zestaw bez kamizelki, a ją osobno dokupujemy musimy mieć na uwadze jedno: kamizelka kamizelce nierówna.

Jak dobrać kamizelkę do garnituru ślubnego?

Wybór kamizelki pasującej do ślubnego garnituru, w zasadzie jest nieskomplikowany, wystarczy przestrzegać kilku zasad i unikać błędów, by uzyskać elegancki wygląd. Wśród czynników determinujących wybór kamizelki jest odpowiedni rozmiar. Musi ona być wygodna i dopasowana, a zarazem nie za duża, by nie odstawać od sylwetki.

Warto zwrócić uwagę na wymiary idealnej kamizelki. Wybierając ten element trzeba pamiętać o własnych wymiarach i dopasować kamizelkę mniej więcej o dwa cm większą w klatce piersiowej i w talii. Dobrym pomysłem jest zakup lub uszycie kamizelki z regulatorem z tyłu.

Garnitur i kamizelka, jak je połączyć?

Pan młody będzie prezentował się doskonale w zestawie ślubnym, jeśli wszystkie elementy stroju będą pasowały na jego sylwetkę i do siebie nawzajem krojem i wyglądem. Przy wybieraniu kamizelki warto zwrócić uwagę na taki krój, który będzie spójny z wyglądem marynarki. Istotnym elementem będzie wybór kamizelki pod względem materiału i wzoru.

Zasada jest prosta: materiał na garnitur powinien być wyznacznikiem tego, z jakiej tkaniny sprawimy sobie kamizelkę. Dobrym przykładem jest garnitur z wełny i dopasowana do niego kamizelka, również wełniana. Istotne jest by zachować w tym przypadku podobną gramaturę, jak ta stosowana na marynarce.

Wzór na marynarce i kolor, czyli jak połączyć ją z kamizelką ślubną?

Odpowiedni wzór kamizelki dobranej do garnituru dopełni elegancji. Można zastosować kamizelkę z deseniem, np. krata do marynarki lub odwrotnie – gładką tkaninę kamizelki do wzorzystej marynarki. Jeśli garnitur nie jest szyty wraz z marynarką, to ta zasada będzie najlepszym wyborem.

Ostatnią zasadą jest wybór koloru kamizelki, tak, by pasował do całego zestawu. Kamizelka może być w kolorze dokładnie tym samym, co garnitur, wówczas uzyskujemy efekt eleganckiego uniformu, ale może również być innego koloru lub w innym odcieniu.

Może spodobać Ci się również:

Jak napisać przyciągające uwagę ogłoszenie o pracę?

1 stycznia 2022

Pracodawca zazwyczaj zaczyna poszukiwanie pracownika od zamieszczenia na wybranych platformach ogłoszenia o pracę. Tak zapoczątkowany zostaje cały proces rekrutacyjny, a od tego właśnie elementu zależy, jak ten proces przebiegnie. Dobrze…

Czytaj więcej