czwartek, 11 sierpnia 2022r.

Kabina prysznicowa – jaką wybrać?

unnamed file 8

Urządzanie łazienki nie jest łatwe, ale można zrobić to z powodzeniem samodzielnie bez wsparcia architekta. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest kabina prysznicowa, która powinna być dopasowana do wystroju pomieszczenia, poza tym musi być również wygodna w użytkowaniu, co jest niezwykle ważne. Jaką wybrać i na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów?

Kabina prysznicowa dostosowana do wielkości łazienki

Większość łazienek to małe pomieszczenia, w których paradoksalnie trzeba pomieścić naprawdę bardzo wiele wyposażenia oraz kosmetyków. To, dlatego jej aranżacja może przysporzyć więcej kłopotów, niż się wydaje. Optymalna wielkość kabiny prysznicowej, która jest rekomendowana przez architektów wnętrz to model 90×90 cm. W przypadku, gdy dysponujemy naprawdę małą przestrzenią, dobrym rozwiązaniem będzie kabina o wymiarach 80×80 cm. Choć na rynku są dostępne też mniejsze modele, nie warto się na nie decydować, bo wzięcie prysznica nie będzie komfortowe, ani wygodne.

Kabina prysznicowa powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, jednak nie ma sensu decydować się na najmniejszą, gdyż łazienka nie będzie funkcjonalna. 

Z brodzikiem czy bez brodzika?

Kabina prysznicowa może posiadać brodzik lub nie mieć go wcale, w tym wypadku niezbędny jest wyłącznie odpływ liniowy. Obecnie to drugie rozwiązanie jest stosowane zdecydowanie częściej, ze względu na wygodę, ale także minimalistyczny styl.

Każde z rozwiązań ma plusy i minusy, dlatego jest to kwestia bardzo indywidualna, którą trzeba dobrze przemyśleć. Ciekawym rozwiązaniem są kabiny walk in, które składają się wyłącznie ze szkła hartowanego, nie mają nawet drzwi. To rozwiązanie bezbarierowe, bardzo nowoczesne, które bez wątpienia warto rozważyć.

Zalety posiadania kabiny prysznicowej

Mimo że jeszcze kilka lat temu to wanny cieszyły się największą popularnością i królowały w polskich domach, dziś sytuacja jest odwrotna. To kabiny prysznicowe są wybierane częściej i trudno się temu dziwić, gdyż są oszczędniejsze i bardziej praktyczne.

Kabina doskonale sprawdzi się szczególnie w małej łazience, gdzie każdy metr jest na wagę złota. To dobry wybór, dzięki temu można zaoszczędzić wodę, a także miejsce w małej przestrzeni, która dzięki temu wyda się optycznie większa. 

Może spodobać Ci się również:

photo 1626736985932 c0df2ae07a2ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxOXx8c3RvbWFsb2dpY2FsJTIwZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjU0Mjc2MDQxixlibrb 1.2.1q80w1080

Próchnica – jak leczyć? Dlaczego nie należy rezygnować z leczenia próchnicy?

1 czerwca 2022

Próchnica to bardzo popularny problem, z którym boryka się dużo osób. Regularne wizyty u stomatologa są oczywiście świetnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o sprawdzanie stanu uzębienia, jednak może się zdarzyć, że…

Czytaj więcej