wtorek, 28 czerwca 2022r.

Kradzież samochodu – co zrobić? Jak się przed nią ustrzec?

Kradzież samochodu - co zrobić? Jak się przed nią ustrzec?

Kradzież naszego samochodu jest zapewne jedną z ostatnich informacji, jaką byśmy chcieli otrzymać. Jednak jak pokazują statystyki, rokrocznie skradzione w Polsce zostaje prawie 10 tysięcy samochodów. Jeśli posiadamy stare, leciwe auto, które na rynku wtórnym nie jest zbyt wiele warte, pewnie nas ten problem nie dotyczy. Jednak gdyby przyjrzeć się statystykom, przeciętnego Polaka stać na coraz droższe modele samochodów. Coraz więcej osób decyduje się na kupno swojego wymarzonego auta z salonu. Warto więc może się zabezpieczyć przed utratą czegoś, na co musieliśmy sporo pracować.

Kradzież samochodu – co zrobić? Jak się przed nią ustrzec?

W dobie XXI wieku, na pomoc przychodzi nam przede wszystkim technika. Najważniejsze, żebyśmy wykorzystali odpowiednie zabezpieczenia. Pomocny na pewno będzie odpowiedni monitoring pojazdu. Dzięki obecnej technologi każdy może sobie pozwolić na nadajnik GPS do samochodu czy system monitoringu radiowego. Jeśli chodzi o GPS, działa on na identycznej zasadzie co klasyczny GPS, który większość kierowców pewnie zna, gdyż pomaga nam w znalezieniu odpowiedniej trasy do punktu docelowego. W tym wypadku sytuacja polega na tym, że mamy podgląd, gdzie obecnie znajduje się nasz samochód. System radiowy znajduje zaś lokalizację za pomocą fal radiowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie śledzić samochód.

System radiowy TopGUARD do odzyskiwania skradzionych pojazdów

Opiera się on na monitoringu naszego samochodu za pomocą fal radiowych. Jak to wygląda w praktyce? Otóż odwozimy nasze auto do serwisu producenta. Tam specjalista po oględzinach umieszcza system monitoringu radiowego w miejscu najtrudniejszym do odnalezienia. W przypadku kradzieży auta, zgłaszamy to natychmiastowo do administratora w celu odzyskania własności.

Firma posiada własny monitoring, dzięki czemu przy pomocy specjalnych sygnałów nadajnik zostaje wybudzony. Po tym system antykradzieżowy odpowiada na nasz sygnał, dzięki czemu jesteśmy w stanie zlokalizować pojazd. Ostatnim naturalnym krokiem oczywiście jest powiadomienie policji o kradzieży mienia.

Jak widać, jesteśmy w stanie zapobiec utracie samochodu poprzez odpowiedni system śledzenia. Warto również dodać, że TopGUARD posiada również ochronę przed zagłuszaniem sygnału.

Może spodobać Ci się również:

photo 1621999626127 e33d83bb21c0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0MXx8bWV0YWwlMjB3b3JrfGVufDF8MHx8fDE2MzUxNzI5MzMixlibrb 1.2.1q80w1080

Obróbka metali – co to jest? Popularne maszyny wykorzystywane do obróbki metali

1 kwietnia 2022

Obróbka metali stanowi ważne miejsce w produkcji, co ma swoje odzwierciedlenie w produkowanych sprzętach. Obróbce można poddawać różne tworzywa, a tym samym otrzymywać wiele różnych elementów. Jednak, czym dokładnie jest…

Czytaj więcej