czwartek, 23 maja 2024r.

Najbardziej popularne metody zdobienia butelek szklanych

Najbardziej popularne metody zdobienia butelek szklanych

Od oryginalnego wyglądu produktu zależy jego prezentacja i poziom atrakcyjności. Stąd też, kreując własny wyrób producenci poszukują nowoczesnego wzoru jego opakowań. Szklane opakowania wykorzystywane często do dystrybucji towaru powinny odznaczać się unikalnością, być łatwo rozpoznawalne i przede wszystkim posiadać estetyczny wygląd. Na szczęście, jest wiele technik zdobnictwa szkła pozwalającego osiągnąć najlepszy efekt…

Sposób pierwszy – tradycyjne malowanie

To stosunkowo prosta metoda zdobnicza stosowana zarówno do stworzenia prostych, jak i bardziej zaawansowanych szablonów zdobniczych. Polega na ręcznym lub zautomatyzowanym dekorowaniu szkła z wykorzystaniem dostosowanych farb.

W zależności od stopnia skomplikowania motywu oraz wymagań klienta, jakość nadruku możne być zróżnicowana. Plusem tej metody jest nieograniczona ilość możliwości odcieni barwnych. Zniechęcić może jednak mniejsza jakość malowanych elementów, które często po dłuższym czasie stosowania ulegają wyblaknięciu.

Sitodruk upraszcza przygotowanie wzorów

To stosunkowo prosty sposób barwienia naczyń szklanych. Opiera się na wykorzystaniu specjalistycznego sita i aparatury drukarskiej. Dzięki niemu można przygotować konkretny szablon wzoru nanoszonego w późniejszym etapie na butelkę. Technika umożliwia tworzenie zarówno mniej jak i bardziej skomplikowanych motywów, dzięki temu łatwiej jest zaprojektować oryginalne szklane opakowania.

Proces barwienia rozpoczyna się od pokrycia wybranego szablonu specjalistyczną siatką zawierającą malutkie oczka. Przez nie w kolejnym etapie przedostaje się farba, która szczelnie pokrywa miejsca zgodnie z projektem motywu.

Dla szklanych arcydzieł – metalizacja

To sposób na stworzenie mniej lub bardziej skomplikowanych  wzorów na powierzchni szkła, jak również zapewnienie strukturze naczynia odpowiedniego połysku. Wykorzystując cienkie powłoki metali takich jak aluminium, żelazo czy chrom można otrzymać matową lub lustrzaną powierzchnię i nadać wyrobom wyjątkowego wyglądu.

Technika ta polega na utworzeniu cienkiej, mikrometrowej warstewki metalu na szklanej czystej powierzchni naczynia w warunkach próżniowych. Dzięki zastosowaniu barwników, dodatkowych domieszek oraz różnych metali, przygotować można oryginalne wzory uatrakcyjniające szklane wyroby.

Przygotowując ekskluzywne butelki i szklane naczynia można wykorzystać także metalizację z zastosowaniem warstw metali szlachetnych. Pokrycie elementów złotem, srebrem lub platynowymi motywami nie tylko nada wyrobom elegancji i estetyki, może również znacznie podnieść jego wartość. Ten typ zdobienia często wybierany jest przez producentów ekskluzywnych produktów, takich jak wysokiej jakości napoje alkoholowe czy kosmetyki.

Może spodobać Ci się również:

photo 1489278353717 f64c6ee8a4d2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMHx8YmVhdXR5JTIwd29tYW58ZW58MXwwfHx8MTY0ODU2NjQ1OQixlibrb 1.2.1q80w1080

Problemy z trądzikiem różowatym – czy laserowe usuwanie trądziku jest skuteczne?

1 listopada 2023

Trądzik różowaty, znany również jako rumień trądzikowy, to schorzenie skóry, które dotyka miliony ludzi na całym świecie. Charakteryzuje się rumieniem, widocznymi naczyniami krwionośnymi oraz krostkami, co często prowadzi do kompleksów…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady