wtorek, 23 lipca 2024r.

Regeneracja akumulatora, czy jego wymiana? Jak zregenerować akumulator samochodowy?

Regeneracja akumulatora, czy jego wymiana? Jak zregenerować akumulator samochodowy?

Gdy zauważamy, że nasz akumulator samochodowy zaczyna niedomagać, zazwyczaj decydujemy się na jego wymianę na nowy. O możliwości regeneracji rzadko się słyszy i mało kto decyduje się na taką możliwość. Tymczasem okazuje się, że zdecydowanie warto rozważyć tą opcję. W dzisiejszym poradniku sprawdzamy, jakie płyną z tego korzyści.

Stawiamy na ekologię

Stara bateria będzie musiała zostać poddana utylizacji, która jest energochłonna. Nie zawsze też istnieje możliwość, by zneutralizować wszystkie pozostałości po akumulatorze do takiego stopnia, by były nieszkodliwe dla środowiska. Dodatkowo wyprodukowanie nowej baterii to również proces, który nie do końca można nazwać przyjaznym dla natury. Jest energochłonny, wymusza emisję pewnej ilości szkodliwych substancji do atmosfery przez fabrykę.

Tymczasem regeneracja akumulatora rozwiązuje dużą część z tych problemów. Często ze starej baterii można jeszcze wykorzystać pewne elementy, takie jak obudowę, łączniki pomiędzy płytami, a nawet pewną część samych płyt, które zachowały się najlepiej.

Oszczędzamy pieniądze

Jak się okazuje, poddanie baterii regeneracji jest tańsze, niż jej wymiana na nową. Są to oszczędności rzędu kilkunastu procent, więc w przypadku większych i droższych akumulatorów zdecydowanie warto się na to zdecydować.

Oszczędzimy w ten sposób sporo środków finansowych, a dodatkowo przyczynimy się do ochrony środowiska naturalnego, co jest przecież dzisiaj tak ważne. Kierowcy aut osobowych być może nie zaoszczędzą ogromnych pieniędzy, ale już w przypadku posiadania ciężarówki, ciągnika rolniczego czy innego sprzętu, w którym znajduje się duża i kosztowana bateria (lub nawet kilka), możemy zyskać dobre kilkaset złotych.

Zanim więc zdecydujemy się na wymianę baterii, sprawdźmy czy gdzieś w naszej okolicy nie działa firma, gdzie można zlecić regenerację akumulatora. Przyczynimy się w ten sposób do ochrony środowiska, a jednocześnie zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Zregenerowana bateria nie będzie natomiast w niczym ustępowała zupełnie nowej – jedynie poza faktem posiadania dawnej obudowy plastikowej.

Może spodobać Ci się również:

photo 1571170325987 246d81c2f6f2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2N3x8ZGlldGFyeSUyMHN1cHBsZW1lbnRzfGVufDF8MHx8fDE2NDE4MjY1NTEixlibrb 1.2.1q80w1080

Jaki sklep z suplementami? Czy wybór konkretnego sklepu wpływa na jakość zakupów?

1 marca 2022

Suplementy diety to chętnie wybierane produkty, które mają pozytywny wpływ na zdrowie. Wybór odpowiednich suplementów nie jest trudny, ponieważ każdy produkt przeznaczony jest do stosowania w określonym celu. Jeżeli więc…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady