wtorek, 23 lipca 2024r.

Smoking lub frak, jako wyjątkowo elegancki strój ślubny dla pana młodego

Niekiedy państwo młodzi podczas przygotowań decydują się na wyjątkową oprawę zaślubin. Dotyczy to i ceremonii ślubnej i późniejszego wesela. Całość w przemyślanym projekcie jest niezwykle elegancka i stylowa. Dotyczy to zarówno strojów, wyglądu sali, a nawet kolorystyki wewnętrznej kościoła, bądź urzędu stanu cywilnego.

Takie wesele organizowane jest z dużym, wielomiesięcznym wyprzedzeniem, nawet do roku. Zamawiając u krawca smoking lub frak ślubny należy liczyć się z dłuższym okresem oczekiwania. Jednakże tak elegancki strój musi idealnie leżeć na sylwetce, a to wiąże się z czasem poświęconym na jego uszycie oraz z wieloma przymiarkami.

Smoking – elegancja w każdym calu, ale czy o każdej porze dnia pasuje?

Smoking na uroczyste i bardzo stylowe wesele to idealny wybór. Niekoniecznie musi być czarny, równie dobrze może być biały. To strój, który jest ponadczasowy, a dobrze uszyty sprawia, że pan młody wygląda niezwykle elegancko

Warto jednak wiedzieć, że smoking to ubiór, który mężczyzna może założyć wieczorną porą dopiero po 18-tej godzinie. Dlatego też należy zorga­nizować zaślubiny po południu lub, w przypadku ceremonii w ciągu dnia, mieć przygotowany garnitur ślubny.

Frak – jak uroczysty jest to strój i na jakie wesele pasuje?

Wśród formalnych strojów męskich panuje szczególna gradacja, dotycząca stopnia formalności. Garnitur to elegancki strój na wiele okazji. Smoking to już wyższa klasa elegancji. Frak natomiast, to taki ubiór, który zdecydowanie należy do najwyższej klasy formalności.

Leżeli zaślubiny w całej oprawie są niezwykle stylowe, w bardzo klasycznej formie, to frak będzie doskonałym rozwiązaniem. Również świadkowie i goście zobowiązani są wówczas do takich wybitnie eleganckich strojów. Frak ma nad smokingami tę przewagę że można go założyć również w dzień.

Elegancki garnitur na klasyczne wesele

W ostatnich czasach jest organizowane więcej eleganckich wesel, ale już nie z taką pompą, jak kilka lat temu. Na takie wesele można wybrać garnitur w bardzo okazjonalnej formie. Idealny będzie zestaw trzyczęściowy z kamizelką. Istotne dla sprawienia dobrego wrażenia jest to, by fason był klasyczny, a kolor idealnie dobrany do całej oprawy ślubu.

Wybór stroju ślubnego, kiedy w planach jest wesele w stylu bardzo eleganckim, powinien nastąpić szybko po zaręczynach. Jest to kluczowe, gdyż tutaj każdy element wymaga pieczołowitości oraz wyjątkowego przygotowania. Suknia ślubna i męski strój ślubny powinny ze sobą współgrać, tworząc spójną całość, a państwo młodzi w tym dniu oboje muszą wyglądać naprawdę zjawiskowo.

Może spodobać Ci się również:

photo 1595763603216 41c9e72e41bccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxjcmFuYmVycnklMjBqdWljZXxlbnwxfDB8fHwxNjcyNDM0NzQxixlibrb 4.0.3q80w1080

Naturalny sok z malin – letnia dieta nie może bez niego istnieć!

1 czerwca 2024

Lato to czas, kiedy nasze organizmy potrzebują dodatkowego nawodnienia, a także witamin i minerałów, które wspierają zdrowie i dodają energii. Naturalny sok z malin to doskonały wybór na letnią dietę,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady