czwartek, 21 września 2023r.

Tryb incognito mozilla firefox – czym jest? Jak go włączyć?

Tryb incognito mozilla firefox - czym jest? Jak go włączyć?

Tryb incognito to tryb przeglądarki internetowej, w jakiej nie zapisują się informacje używania, tj. ani historia oglądanych stron, ani pliki cookie, ani szukane frazy. Znaczy to, iż osoba korzystająca później z tejże samej przeglądarki nie przejrzy strony, jaka była oglądana w trybie prywatnym. Należy jednakże pamiętać, iż tryb incognito nie gwarantuje pełnej poufności oraz anonimowości. Odwiedzane witryny mogą być dostępne dla np. dysponentów oglądanych poprzez nas stron lub dla pracodawcy, jeśli korzystamy z trybu incognito w miejscu pracy.

Tryb incognito – do czego?

Tenże właśnie tryb idealnie się nada, zwłaszcza jeżeli logujemy się na komputerach publicznych, czy też zależy nam na znalezieniu informacji tajnych na urządzeniach naszych przyjaciół, albo też po prostu nie chcemy, żeby nasza przeglądarka udostępniała informacje, gdzie i kiedy się logowaliśmy. Warto skorzystać z tego trybu również wówczas, gdy logujemy się do konta poufnego i przy tym wykorzystujemy poufne dane.

Czemu skuteczność prywatnego przeglądania może się różnić?

Strony internetowe mają opcję ładowania treści oraz uruchamiania skryptów z rozmaitych pochodzeń. Poniektóre spośród tychże skryptów zawierają elementy obserwowania. Są one stosowane z wielu powodów, od analityki komputerowej do obserwowania zainteresowania na stronie w celu wytyczonej reklamy. Korzystanie z trackerów na stronach internetowych jest niezwykle popularne. Niestety podzespoły monitorujące mogą spowolnić mechanizm ładowania strony, gdyż przeglądarka czeka na odpowiedź skryptów obserwowania.

Tryb incognito w Mozilla Firefox

Tryb prywatny z pewnością przyda się komuś, kto wielokrotnie wykorzystuje poczty, natomiast z laptopa korzysta na spółkę z resztą rodziny. Niestety nie da się w tymże systemie uruchomić konkretnych kart – albo pełny Firefox funkcjonuje w trybie prywatnym lub żadna spośród kart. Lecz gdy komuś to nie przeszkadza, tryb prywatny z pewnością spełni własne zadanie. Aby móc korzystać z trybu prywatnego, musimy wcisnąć klawisze Ctrl + Shift + P bądź z menu Narzędzia opcję wybrać Przejdź do trybu prywatnego.

Może spodobać Ci się również:

photo 1581404635299 f473ede8699acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8a2V5cyUyMHRvJTIwdGhlJTIwYXBhcnRtZW50JTIwZmxhdHN8ZW58MXwwfHx8MTY1NjQ0MzQwOAixlibrb 1.2.1q80w1080

Ile kosztuje budowa domu? Kiedy warto zrezygnować z budowy domu i kupić gotowe mieszkanie?

1 czerwca 2022

W dzisiejszych czasach budowa domu wiąże się z ogromnym wydatkiem. Niestety koszty wcale nie maleją również w momencie, kiedy planujemy zakup najtańszych materiałów budowlanych. Ponadto na koszty budowy składają się…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady