Od którego miesiąca życia można dziecku dawać sok malinowy?
Maliny, to takie owoce, których smak i zapach jest niepowtarzalny. Owoce te mają ogromną popularność wśród całej populacji, niezależnie od wieku. Dodatkowo trzeba nadmienić, że bogactwo składników prozdrowotnych w soczystych malinka jest olbrzymie, a to powoduję, że rodzice chcą jak najwcześniej wprowadzić te owoce do diety dziecka.
W dziecięcym jadłospisie nie może zabraknąć wszystkich niezbędnych mikroelementów oraz witamin. Jednocześnie, po okresie karmienia tylko mlekiem mamy ostrożnie należy wprowadzać dodatkowe artykuły. Wśród owoców są takie, którymi można dość szybko urozmaicić dietę i takie, których należy we wczesnym okresie unikać. A jak jest z malinami? Podpowiadamy!
Od którego miesiąca życia wprowadzić maliny do diety malucha?
Malinki, czerwone, pyszne i zdrowe to idealne owoce w dziecięcej diecie. Są miękkie i soczyste, mogą być podawane w maleńkich ilościach już od szóstego miesiąca życie. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie ich do diety, jako łatwo przyswajalny sok malinowy z naturalnie wytłoczonych owoców.
Istotne jest by stopniowo oswajać maluszka ze smakiem i aromatem dojrzałego owocu. Sok z malin, naturalny, be dodatku cukru można też stosować u dziecka od 17 tego tygodnia życia. Ze względów prozdrowotnych te owoce powinny być zawarte szczególnie w diecie jesienno zimowej, gdyż wzmacniają organizm i skutecznie zapobiegają infekcjom.
W jakiej jeszcze postaci można podawać dziecku maliny?
Sok z malin to idealny produkt, który powinien być stosowany przy lekkich przeziębieniach ze względu na to, że zawiera kwas elagowy zwalczający infekcję wirusową oraz działający potliwie i obniżający gorączkę. Jednocześnie w innych postaciach maliny wspierają cały układ odpornościowy malucha. Dzięki wprowadzeniu do diety dziecka przecieru z malin, dżemu malinowego, czy kisielu możemy mieć pewność, że dostarczamy niemowlakowi i starszemu dziecko odpowiedniej ilości witamin.
W okresie przechodzenia z mleka na pokarmy w innej postaci, maluszkowi można dodawać malinek do kaszek, czy ryżu. Istotne tu jest, by owoce były z pewnego źródła i dokładnie umyte. Można również podawać duszone malinki lub w postaci gładkiego musu.
Kiedy nie należy dawać malin dziecku?
Są takie przypadki, kiedy wprowadzanie kolejnego produktu do diety malucha jest dość ryzykowne. Dotyczy to dzieci z alergią pokarmową. Wówczas najpierw trzeba wykonać próbę i jeżeli spożycie drobnej porcji malinek spowoduje odczyn alergiczny, należy je odstawić. Warto nadmienić, że maliny mają niski poziom ryzyka uczuleniowego, a tym samym są tolerowane przez większość dzieci.
Może spodobać Ci się również:
Stomatologia to dziedzina zajmująca się leczeniem zębów. Jednak czasami, aby dokładnie zobrazować problem, konieczne są dodatkowe badania. Jednym z najczęściej wykonywanych jest rtg zębów. Pokazuje ono stan uzębienia oraz problemy,…
Czytaj więcej