czwartek, 21 listopada 2024r.

Co zrobić żeby ząb przestał się ruszać? Jakie mogą być przyczyny ruszających się zębów?

photo 1606811842243 af7e16970c1fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxkZW50aXN0fGVufDF8MHx8fDE2Njk0ODc2MTUixlibrb 4.0.3q80w1080

Ruszające się zęby często stanowią powód do niepokoju u wielu osób. Za przyczynę takiego stanu może odpowiadać wiele czynników, dlatego w takiej sytuacji wskazana jest jak najszybsza konsultacja u specjalisty dentysta wrocław. Czy można uniknąć problemów z ruszającymi się zębami i dlaczego nie należy lekceważyć tego problemu?

Problem ruszających się zębów – jak temu zaradzić?

Często przyczyną ruszających się zębów jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej lub choroby tj. paradontoza. Niestety szanse na to, że ruszający ząb sam przestanie się chwiać są bardzo małe. Na szczęście można stosować się do pewnych wskazówek, które pomogą uniknąć tego problemu.

Pierwszym elementem jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Następnie warto zadbać też o dietę bogatą w składniki odżywcze i witaminy. Poza tym nie należy zapominać o regularnych wizytach u dentysty, który w porę może wychwycić wszystkie nieprawidłowości.

Rozchwiane zęby – dlaczego nie należy lekceważyć tego problemu?

Jeśli zauważymy, że nasze zęby się ruszają, trzeba jak najszybciej udać się do dentysty. Specjalista po przeprowadzeniu badania będzie mógł stwierdzić, w jakim stanie zgaduje się uzębienie i jakie kroki podjąć, aby uratować zęby.

Zignorowanie ruszającego się zęba w najgorszym przypadku może doprowadzić do jego utraty. Nie jest to optymistyczna wiadomość z uwagi na to, że na miejsce tego zęba trzeba będzie wstawić nowego, co często wiąże się z większymi kosztami.

Ponadto w momencie utraty kilku zębów ich uzupełnienie jest zazwyczaj niezbędne. W tym przypadku idealna może okazać się proteza częściowa, most porcelanowy, korony itp. Szybka reakcja z naszej strony to ogromna szansa na cofnięcie lub zatrzymanie procesu chorobowego, który doprowadził do zachowania zębów.

Paradontoza – choroba powodująca rozchwianie się zębów

Jedną z chorób, która sprawia, że nasze zęby są rozchwiane jest paradontoza. Choroba ta określana jest, jako przewlekłe zapalenie przyzębia. Schorzenie to wcześnie wykryte pozwala podjąć odpowiednie kroki do tego, aby zapobiec postępowi.

Niestety czasem się zdarza, że paradontoza prowadzi nie tylko do rozchwiania zębów, ale również ich utraty. Bardzo często można dostrzec wczesne objawy paradontozy, jednak zdarza się, że pacjenci bagatelizują takie sygnały, co prowadzi do postępu tego schorzenia.

Warto dodać, że niekiedy za zatrzymanie paradontozy odpowiedzialni jesteśmy my sami. Wystarczy tutaj odpowiednia higiena jamy ustnej, a zwłaszcza dokładne czyszczenie zębów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1551040096 5f4aec6ca12bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8Y3JhbmJlcnJ5JTIwanVpY2V8ZW58MXwwfHx8MTY3MjQzNDc0MQixlibrb 4.0.3q80w1080

Borówka amerykańska – odmiany, cechy i właściwości prozdrowotne soków oraz koktajli owocowych z borówkami

1 października 2023

Borówka amerykańska to owoc o niezwykle intensywnym smaku i właściwościach prozdrowotnych. Choć jej ojczyzną są Ameryka Północna i Kanada, to dziś zdobywa serca konsumentów na całym świecie, w tym w…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady