Jaki krem na atopowe zapalenie skóry wybrać? Jakie musi mieć właściwości?
AZS, atopowe zapalenie skóry, skaza białkowa lub świerzbiączka. Jest to dermatologiczna plaga naszych czasów, dotykająca zwłaszcza najmłodszych. Ujawnia się w dzieciństwie i niestety nie ma na nią 100% leku. Jedyne, co można zrobić, to leczyć objawowo, dbać o skórę i nie dopuszczać do stanów zapalnych.
Terapia odpowiednimi kosmetykami na AZS pomaga w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji. W tym przypadku na pierwszym miejscu należy dopasować odpowiedni krem na atopowe zapalenie skóry bez recepty. Z innych kosmetyków warto stosować żele i szampony, a w przypadku zaognienia odpowiednie maści.
Jaki skład musi mieć krem na AZS?
W procesie odbudowy skóry biorą udział nienasycone kwasy tłuszczowe Omega. To one poprawiają jej stan nawilżenia oraz elastyczność. W związku z tym odpowiedni krem powinien zawierać kwasy Omega 3, 6 i 9.
Wśród składników nawilżających warto zwrócić uwagę na emolienty i mocznik. Są to składniki naturalne, które poprawiają poziom nawilżenia i odpowiednio nawadniają skórę. Ważne przy tym je to, że nie wywołują reakcji alergicznych, a także łagodzą swędzenie.
Prebiotyki do skóry atopowej
Skóra atopowa ma tendencję do szybszego jej uszkodzenia Tworzą się drobne rany i bardzo szybko się zaogniają. Wpływ na to ma obniżona bariera ochronna skóry, przez co jest ona atakowana przez patogeny. Dobry krem na atopowe zapalenie skóry powinien w swoim składzie mieć prebiotyki.
Są to substancje, które znacząco eliminują zakażenie i łagodzą objawy podrażnienia. Dodatkowo podnoszą właściwości ochronne skóry i zapobiegają świądowi. Dzięki temu proces gojenia jest przyśpieszony, a skóra szybciej wraca do dobrej formy.
Jak używać kremów na AZS?
Kluczowa jest regularność. Krem na AZS powinien być stosowany codziennie. Tylko w ten sposób można zapobiec pogorszeniu stanu skóry. Dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne nie powinny odbywać się za pomocą kosmetyków zawierających parabeny, parafiny, barwniki i substancje zapachowe. Ważne jest to ze względu na wysokie zagrożenie uczuleniem oraz podrażnieniem skóry wrażliwej.
Warto nadmienić, że w każdym przypadku, gdy stan się pogorszy należy skonsultować się z dermatologiem. W przypadku AZS, często może mieć to podłoże alergologiczne. W związku z tym warto na początku leczenia skonsultować się również z alergologiem.
Opieka lekarza przy AZS jest nieodzowna, gdyż często stan jest na tyle zły, że wymagane są profesjonalne maści i preparaty zawierające silniejsze substancje. Jednocześnie odpowiednia pielęgnacja może przez długi czas zapobiec pogorszeniu stanu zdrowia.
Może spodobać Ci się również:
Noszenie zatyczek do uszu wydaje Ci się niekomfortowe? A może już miałeś okazję nosić zatyczki i faktycznie nie było to zbyt wygodne? Stopery do uszu to bardzo przydatny gadżet, który…
Czytaj więcej