wtorek, 23 lipca 2024r.

Buty na co dzień damskie – jakie powinny być?

photo 1551632811 561732d1e306cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8U2hvZXMlMjB0cmVra2luZ3xlbnwxfDB8fHwxNjkwNjIyMjA5fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Uniwersalne buty na co dzień dla pań, to znaczy jakie? Ile kobiet tyle preferencji dotyczących właściwie dobranego obuwia. Nie wszystkie produkty sprawdzą się jednak do codziennych przechadzek, a czasem klasyczne adidasy lub trampki mogą okazać się mniej przydatne. Na jakie cechy zwrócić uwagę podczas kupowania butów na co dzień?

Styl czy funkcjonalność? O tym musimy zdecydować same

Jeśli zależy nam przede wszystkim na wyglądzie, będziemy szukać butów, które wpasują się w nasz gust. Kobiety, które wolą skromny styl raczej postawią na proste salomon buty damskie, które można będzie łączyć z różnymi częściami garderoby. Z kolei kobiety o bardziej wyrazistym charakterze z pewnością będą chciały zaprezentować się światu z nieco bardziej unikalnej strony, wybierając buty o ekstrawaganckim stylu.

Warto jednak pamiętać, że obuwie, które mamy wykorzystać na co dzień powinno być też funkcjonalne. Jeśli szukamy produktów wyłącznie na krótkie spacery i chwilowe zastosowanie, warto skupić się nie tyle na ich wyglądzie, ile komforcie. W przeciwnym razie szybko zniechęcimy się do kupionych produktów i zaczniemy coraz rzadziej z nich korzystać.

W butach na co dzień musimy czuć się bezpiecznie

Nie ma nic gorszego niż chodzenie w zbyt ciasnych butach, a i produkty o znacznie większym rozmiarze mogą przyczynić się do rozwoju kontuzji stóp. Dlatego przede wszystkim w trakcie zakupów musimy sprawdzić, czy upatrzone produkty mają odpowiedni rozmiar. Jeśli już podczas przymierzania będziemy mieć problem z założeniem produktów, lepiej ubrać podobne warianty.

Nie bez znaczenia jest także kształt cholewki. Zdarza się, że choć buty adidas eastrail 2 na długość pasują, wywołują pewien dyskomfort podczas chodzenia. Zbyt wąski krój może wywołać ucisk na grubszą stopę, co od razu powinno zdyskwalifikować dany wariant i skłonić nas do poszukania innych produktów.

Te cechy również będą pożądane

Buty do użytku codziennego powinny mieć bezproblemowy sposób wiązania. To produkty, które będziemy chciały szybko założyć na stopy i niemal natychmiast wyruszyć w drogę. Dlatego lepiej nie kupować wariantów wysokich, gdzie zawiązanie sznurowadła może potrwać nieco dłużej.

Warto przed zakupem sprawdzić jeszcze kształt i sposób wyprofilowania podeszwy. Spód z bardziej agresywnym wzorem zapewni dobrą stabilizację kroku również na oblodzonej drodze. Takie adidasy można stosować przez cały rok.

Może spodobać Ci się również:

photo 1626736985932 c0df2ae07a2ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxOXx8c3RvbWFsb2dpY2FsJTIwZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjU0Mjc2MDQxixlibrb 1.2.1q80w1080

Próchnica – jak leczyć? Dlaczego nie należy rezygnować z leczenia próchnicy?

1 czerwca 2022

Próchnica to bardzo popularny problem, z którym boryka się dużo osób. Regularne wizyty u stomatologa są oczywiście świetnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o sprawdzanie stanu uzębienia, jednak może się zdarzyć, że…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady