czwartek, 21 września 2023r.

Co to jest rynek pierwotny? Zakup mieszkania z rynku pierwotnego – ważne informacje

unnamed file 6

Zakup mieszkania zawsze powinien być dobrze przemyślaną decyzją. Tak samo wygląda to w przypadku wybory rynku, z jakiego chcemy nabyć mieszkanie. Obecnie wiele osób decyduje się na mieszkanie z rynku pierwotnego. Jednak, co dokładnie oznacza pojęcie rynek pierwotny i co warto wiedzieć, kupując takie mieszkanie?

Rynek pierwotny – co oznacza?

Określenie rynku pierwotnego w przypadku zakupu mieszkania oznacza, że jest ono całkiem nowe, a więc jeśli zdecydujemy się właśnie na mieszkanie z rynku pierwotnego, mamy pewność, że nikt tam wcześniej nie mieszkał. Takie mieszkania najczęściej powstają z inicjatywy dewelopera, który następnie zajmuje się ich sprzedażą.

Inwestycje deweloperskie Lublin to coraz popularniejsze zjawisko, dzięki któremu powstaje coraz więcej nowych mieszkań. Kupujący mają wtedy dużo większy wybór nie tylko samych mieszkań, ale również lokalizacji. Poza tym nowe mieszkania to gwarancja zadowolenia przyszłych nabywców.

Inwestor zajmujący się budową mieszkań często sprzedaje je jeszcze w momencie, gdy nie są gotowe do zamieszkania. To jak szybko zostaną sprzedane mieszkania, zależy pod wielu czynników, które wpływają na komfort przyszłych właścicieli.

Czy zakup nieistniejącej nieruchomości jest ryzykowny?

Istnieje kilka możliwości, które dotyczą zakupu mieszkania od dewelopera. Możemy kupić nieruchomość, która już istnieje, co jest bezpiecznym rozwiązaniem. Kolejna opcja to nabycie mieszkania, które jest w trakcie budowy.

Ostatnią możliwością jest kupno mieszkania, które jest dopiero w planach. Taka nieruchomość nie istnieje, a więc wiele osób obawia się takiego zakupu. Jednak, czy należy bać się zakupu mieszkania, które jeszcze nie istnieje?

Obawy przyszłych nabywców takich mieszkań są w pełni zrozumiałe, ale obecnie istnieją przepisy chroniące klientów decydujących się na nabycie nieistniejącej jeszcze nieruchomości. Przed zakupem, trzeba sprawdzić, czy obowiązuje ustawa deweloperska, która chroni nabywców.

Dlaczego nowe mieszkanie to najlepsza opcja?

Kupując nowe mieszkanie mamy wpływ na wiele czynników. W przypadku mieszkania jeszcze nieistniejącego możemy zmienić jego układ bądź połączyć z drugim, co zwiększy metraż. Oczywiście w takiej sytuacji należy się liczyć z większymi kosztami.

W kwestii zakupu mieszkania możemy też decydować o jego wykończeniu oraz dokładnym miejscu, gdzie będzie się ono znajdować. Deweloperzy często wybierają lokalizacje na budowę nowych nieruchomości, które są pożądane przez wiele osób szukających nowego lokum, co sprawia, że zainteresowanie takimi mieszkaniami rośnie.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 13

Sklep z odzieżą bhp – czy to dobry pomysł na biznes?

1 maja 2021

Prowadzenie własnego biznesu nie jest proste, jednak dla każdego bez wątpienia znajdzie się miejsce. Oczywiście trzeba wiedzieć, jak prowadzić działalność, aby przynosiła zyski. Nie wystarczy dobry pomysł na biznes, niezbędna…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady