niedziela, 03 marca 2024r.

Co to jest wynajem króktoterminowy? Dlaczego opłaca się oddać nieruchomość pod wynajem?

photo 1448630360428 65456885c650cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTM5fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Posiadanie pustej nieruchomości w mieście to spory atut. Jeśli nie planujemy jej wykorzystać, możemy udostępnić budynek na wynajem krótkoterminowy. Taka usługa z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem i nieźle podreperuje domowy budżet. Przy umiejętnym prowadzeniu usług można uzyskać całkiem spory dochód pasywny z tego tytułu, bez konieczności organizacji całego procesu…

Czym jest najem krótkoterminowy?

Jak wskazuje nazwa, pod tym pojęciem kryje się udostępnianie mieszkania, apartamentu lub części nieruchomości zewnętrznym klientom przez krótki okres czasu. Bardzo często taki pobyt nie trwa dłużej niż miesiąc. Na wynajem krótkoterminowy decydują się głównie właściciele większych apartamentów, które można odpowiednio doposażyć i znacznie podnieść standardy.

Wynajem krótkoterminowy jest bardzo dobrym sposobem na zarobek. Jednocześnie ta forma udostępniania nie wiąże długoterminową umową między wynajmującym a lokatorem. W przypadku standardowego wynajmowania pokoju czy mieszkania studentom właściciel często nie ma żadnego wpływu na to co dzieje się z nieruchomością, dopóki nie skończy się czas umowy.

Obsługa najmu krótkoterminowego nie jest taka prosta

Jeśli decydujemy się udostępnić lokal studentom, sprawa jest znacznie prostsza. W tym przypadku wystarczy odpowiednio wyposażyć mieszkanie, kupić standardowe meble i już można wystawiać ogłoszenie. Najem krótkoterminowy wymaga większego zaangażowania… Lokatorzy często mają spore wymagania odnośnie proponowanych apartamentów, dlatego przede wszystkim musimy zadbać o standard.

Ciągła zmiana najemców wiąże się również z licznymi formalnościami. Musimy księgować wszystkie faktury rozliczeniowe, pokazywać lokal nowym najemcom czy negocjować ewentualne spory roszczeniowych klientów. Zarządzanie najmem krótkoterminowym często wymaga prowadzenia własnej działalności, by efektywniej realizować poszczególne zadania.

Czy to dobry sposób na zarobek?

Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Jeśli mamy wolną nieruchomość i chcemy ją jakoś wykorzystać, jednak dochód nie będzie naszym głównym źródłem utrzymania, powinniśmy postawić na wynajem krótkoterminowy. A gdy chcemy zyskać spory zarobek, lepiej skorzystać właśnie z najmu krótkoterminowego.

Przy właściwie zaplanowanej strategii udostępniania usług, mogą one generować pokaźne zyski. Nawet przy zewnętrznej obsłudze najmu krótkoterminowego da się zarobić i to dodatkowo praktycznie bez żadnego wysiłku. Właściciele kilku nieruchomości będą mogli liczyć na jeszcze wyższe dochody.

Może spodobać Ci się również:

Jak układać dokumenty w teczce do archiwum? Jakie wyróżniamy nowoczesne formy archiwizacji?

1 stycznia 2022

Przechowywanie dokumentów przez określony czas to obowiązek każdego przedsiębiorstwa. Jest to uregulowane prawnie, dlatego firma nie może zbyt wcześnie zniszczyć poszczególnej dokumentacji. W zależności od przedsiębiorstwa wyróżniamy kilka sposobów dotyczących…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady