Czy pracownik może skorzystać z pomocy prawnej na terenie Niemiec? Jak poradzić sobie bez znajomości języka niemieckiego?
Zatrudnienie w Niemczech wiąże się z większymi zarobkami, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne. Decydując się na wyjazd do pracy za granicę, liczymy na udaną współpracę z przyszłym pracodawcą. Co więcej, rzadko zastanawiamy się nad problemami, jakie mogą nas tam spotkać. Jednak, co zrobić, gdy już pojawią się jakieś komplikacje?
Pomoc prawna dla pracowników zatrudnionych w Niemczech
Współpraca pomiędzy pracodawcą a pracownikiem nie zawsze układa się pomyślnie, co jest powodem wielu nieporozumień, a nawet zwolnienia z pracy. Niestety niemieccy pracodawcy dosyć często wykorzystują fakt, iż pracownik nie zna przepisów, a jego znajomość języka jest bardzo słaba, wręczając tym samym wypowiedzenie niezgodne z prawem.
Na szczęście osoby pracujące w Niemczech nie są pozostawione bez pomocy. Oferowana jest w tym przypadku pomoc prawna dla Polaków w Niemczech, nawet w chwili, gdy nie znają oni języka niemieckiego. Jak to jest możliwe?
Wielu specjalistów, w tym też firmy zajmujące się pomocą prawną pracownikom zatrudnionym w Niemczech, oferuje swoje usługi w języku polskim. Jest to ogromne udogodnienie dla takich osób, ponieważ łatwa komunikacja, wpływa na szybsze i skuteczniejsze załatwienie sprawy.
Pomoc prawna na terenie Niemiec – co zyskasz?
Nawet przebywając w Niemczech, możesz skorzystać z kompleksowej pomocy. Dobry prawnik w Niemczech to osoba, którą można znaleźć bez problemu. Co więcej, możesz skorzystać z pomocy, udzielanej w języku polskim, co zostało już wcześniej wspomniane.
Pracując w Niemczech, możesz więc dochodzić swoich praw. W przypadku większości spraw zgłaszanych do niemieckich sądów pracy to pracownik wygrywa. Świadomość tego, że masz w każdej chwili możliwość, skorzystania z pomocy specjalistów, znających przepisy prawa pracy sprawia, iż czujesz się bezpieczniej i bardziej komfortowo, pomimo przebywania w obcym kraju.
Czy prawo obowiązujące w Niemczech jest korzystne dla pracowników?
Przepisy prawne obowiązujące w Niemczech nieco różnią się od tych obowiązujących w Polsce. Wyróżniamy tu wiele przepisów, które chronią pracownika, ale znajdą się też zapisy, które niekoniecznie pasują pracownikom. Przykładem może być tutaj możliwość zwolnienia pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim, co nie jest korzystnym rozwiązaniem dla zatrudnionych.
Oczywiście prawo to chroni również wiele grup przed zwolnieniem i reguluje kwestię dostarczania zwolnień. Jak widać wiele przepisów niemieckich jest przychylnych dla pracowników. Z tego też powodu nie można bez odzewu pozostawiać kwestii niewłaściwego zachowania pracodawcy.
Może spodobać Ci się również:
Hipokaliemia to stan, w którym stężenie potasu w surowicy krwi spada poniżej 3,5 mmol/L. Jakie sygnały wysyła organizm, gdy zaczyna mu brakować wspomnianego pierwiastka? Czym grozi ich ignorowanie? Co zrobić,…
Czytaj więcej