niedziela, 03 marca 2024r.

Gdzie kupić karton na paczkę? Bardzo duże kartony

Gdzie kupić karton na paczkę? Bardzo duże kartony

Kartony to naturalne i rozkładające się z czasem, a jednocześnie bardzo wytrzymałe i poręczne opakowania na dowolne przedmioty. Nic dziwnego, że to właśnie producenci opakowań kartonowych dostarczają swoje towary na poczty czy w każde inne miejsce związane z pakowaniem paczek. Tylko skąd wziąć naprawdę duże kartony?

Podczas wyprowadzki średnio trzeba zużyć nawet kilkadziesiąt pudeł. Do wysyłania paczek potrzeba ich mniej, ale kto handluje w sieci lub prowadzi sklep, ten też potrzebuje hurtowych ilości opakowań kartonowych. Producentów jest wiele, a mimo to zawsze przy okazji wyprowadzek pojawia się sakramentalne pytanie: skąd wziąć pudła?

Dlaczego duże kartony ze sklepu to zły pomysł?

Pierwszym miejscem, w jakich zwykle ich szukamy, są sklepy wnętrzarskie czy markety. Ceny tektury zaskakują tam bardzo mocno: jedno pudełko może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych! Co z tego, że jest ładne, skoro przy przeprowadzce lub do pakowania liczy się raczej wytrzymałość i cena? Dodatkowo takie sklepy często współpracują z anonimowymi producentami opakowań tekturowych. Wówczas nie masz gwarancji co do jakości i prawdopodobnie jesteś skazany na chińskich dostawców.

Duże kartony z drugiej ręki

Dlatego też wiele osób decyduje się na pożyczenie pudełek. To rozwiązanie ekologiczne i zupełnie darmowe. Wystarczy zapytać o kartony w sklepie lub sprawdzić, czy nie zostały one wystawione za marketem. To, czy jest to rozwiązanie wygodne, zależy od tego, czy w akurat sprzedawcy pozbywają się kartonów. Poza tym, sprawdza się to, gdy trzeba ułożyć stare sprzęty w piwnicy lub przenieść książki do nowego mieszkania. 

Wysyłanie paczek w pudełkach z drugiej ręki od nieznanego producenta kartonów sprawia mało profesjonalne wrażenie. Dlatego nie jest to rozwiązanie dla kogoś, kto prowadzi biznes czy choćby sprzedaje w internecie książki czy ubrania. Wówczas warto dbać o wizerunek i jakość, współpracując z dobrym producentem pudełek kartonowych.

A może karton markowy?

Jeśli potrzebujesz dużych ilości opakowań, rozważ kupienie jej prosto od producenta pudełek kartonowych. W ten sposób możesz negocjować ceny i dobierać ilości czy wielkości paczek idealnie do swoich potrzeb. Kartony będą nowe, a Ty nie będziesz musiał płacić marży żadnej zagranicznej sieci. Wystarczy tylko zdecydować, któremu producentowi opakowań kartonowych zaufasz. Może się okazać, że kilka pudeł kosztuje tyle samo, co jedno w droższym sklepie wnętrzarskim.

Może spodobać Ci się również:

photo 1507120366498 4656eaece7facropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxwbHVtJTIwanVpY2V8ZW58MXwwfHx8MTY2NDU1NDQ4Mgixlibrb 1.2.1q80w1080

Zielone smoothie i koktajl owocowy na zimę – dlaczego warto je spożywać?

1 listopada 2022

Zimne noce, ciemne poranki, radość z szeleszczących liści pod stopami i jesienno-zimowy klimat wręcz nakłaniają do wypicia filiżanki gorącej czekolady lub kieliszka czerwonego wina. Jednakże o tej porze roku nie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady