niedziela, 05 lutego 2023r.

Ile kosztują usługi księgowe?

unnamed file 2

Niezależnie od tego, czy jesteśmy początkującymi przedsiębiorcami, czy mamy już doświadczenie w prowadzeniu biznesu, potrzebujemy osoby od księgowości. Duże firmy mogą pozwolić sobie na zatrudnienie księgowego lub księgowej na etat, mniejsze biznesy zazwyczaj wybierają zdalne usługi księgowe.  Ile kosztuje takie rozwiązanie i jakie są zalety współpracy z biurem księgowym?

Współpraca z biurem księgowym – zalety

Bez wątpienia współpraca z biurem księgowym będzie tańszym rozwiązaniem, niż zatrudnianie specjalisty na etat. W przypadku małych i średnich firm jest to bardzo dobra opcja, gdyż można zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy. Dzięki temu będziemy w stanie obniżyć koszty, dzięki temu osiągniemy lepszy wynik finansowy. Oszczędzamy nie tylko na kosztach zatrudnienia, ale również na oprogramowaniu, szkoleniach, kursach i nie tylko. 

Niewątpliwą zaletą nawiązania współpracy z firmą księgowa jest również jej doświadczenie i profesjonalizm. W takiej firmie pracują specjaliści z różnych dziedzin, dzięki temu jest większa szansa na to, że w razie problemów uzyskamy szybkie i profesjonalne wsparcie. Biuro może nas reprezentować w urzędach oraz przed instytucjami bankowymi. 

Jakie są koszty?

Bez względu na to, czy prowadzimy działalność jednoosobowa, czy większą firmę, prowadzenie skrupulatnej dokumentacji księgowej jest konieczne. Oczywiście mając firmę jednoosobową, można zdecydować się na księgowość uproszczoną, co jest niezwykle korzystne. Mimo wszystko nawet w tym przypadku trzeba mieć kogoś do pomocy w rozliczeniach. 

Koszty księgowości będą uzależnione od takich czynników jak ilość osób zatrudnionych, branża, w jakiej działamy, formy opodatkowania, a także ilości dokumentów, jakie miesięcznie wypływają do księgowego. W przypadku jednoosobowej działalności miesięczne koszty obsługi księgowej kosztują od 120 do 200 złotych, czyli całkiem niedużo. 

Czy opłaca się zatrudnienie firmy księgowej?

Zatrudnienie firmy księgowej zewnętrznej, to bez wątpienia bardzo dobry wybór, dzięki, któremu można zaoszczędzić pieniądze oraz czas. Takie wsparcie może okazać się dużo lepszym rozwiązaniem, niż w przypadku zatrudnienia pojedynczej osoby na etat. W tym wypadku bowiem możemy korzystać z wiedzy i doświadczenia wielu osób wyspecjalizowanych w różnych dziedzinach, co jest po prostu dużo korzystniejsze. 

Koszty usług księgowych nie są wysokiej, przy czym nie należy kierować się w tym wypadku wyłącznie cena, ale ocenami klientów oraz renoma wybranego miejsca. Tylko wtedy można mieć pewność, że będziemy potraktowani na najwyższym poziomie.

Może spodobać Ci się również:

art2

Stres w pracy jak sobie radzić? Kiedy warto udać się do specjalisty?

1 stycznia 2022

Stres jest często spotykanym zjawiskiem u większości osób. Ten niekorzystny stan może nam towarzyszyć w wielu sytuacjach, a więc nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy znajdziemy się w stresującej…

Czytaj więcej