czwartek, 21 listopada 2024r.

Ile kosztuje tynkowanie ręczne?

photo 1517581177682 a085bb7ffb15ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Aby zabezpieczyć powierzchnię ścian przed czynnikami atmosferycznymi, powinniśmy pokryć je zaprawą tynkarską. To prosty sposób na osłonienie powierzchni przed wilgocią. Stosując odpowiednią mieszankę, łatwo zabezpieczyć budynek na wiele lat. Można to zrobić zarówno stosując agregat do tynków gipsowych, jak i tradycyjne metody nakładania zaprawy. Ile będzie kosztować tynkowanie ręczne?

Cena tynkowania może zależeć od kilku czynników

Do tynkowania potrzeba odpowiednich narzędzi oraz zaprawy. Ich ceny mogą się różnić i w głównej mierze zależą od składu mieszanki. Za najtańsze uchodzą tynki cementowe i cementowo-wapienne. Aby szczelnie zabezpieczyć powierzchnię ścian z ich pomocą, trzeba jednak przygotować kilka warstw, co może zwiększyć faktyczną ilość zużytego materiału. Tynki cienkowarstwowe i silikonowe są dużo droższe, lecz przygotowanie powłoki o niedużej grubości wiąże się z koniecznością zakupu mniejszej ilości mieszanki.

Sposób tynkowania również ma znaczenie. Stosując agregat do gładzi szpachlowej można znacznie przyspieszyć prace i sprawić, że koszty tynkowania będą znacznie niższe. Jeśli chcemy wykorzystać tradycyjne metody nakładania, musimy na efekt końcowy poczekać nieco dłużej. Do takiego remontu potrzeba będzie również więcej pracowników, co przełoży się na wyższe opłaty.

Tynkowanie ręczne – kiedy się opłaca?

Ten sposób pracy sprawdzi się szczególnie przy budynkach o niewielkiej powierzchni, które zawierają liczne zdobienia i nierówności. W takim przypadku, zastosowanie agregatu byłoby mniej ekonomiczne i mogłoby zwiększyć straty materiału oraz trwałość nanoszonej powłoki. Tradycyjne metody umożliwiają też przeprowadzenie tynkowania etapowo, co czasem znacznie zwiększa stabilność tworzonej powłoki.

Tynkowanie ręczne ma jednak kilka wad. Po pierwsze trwa znacznie dłużej, przez co powłoka może mieć niejednolity odcień na całej swojej powierzchni. Tynkowanie metodami ręcznymi wymaga również wprawy, dlatego osoby bez doświadczenia nie powinny się za to zabierać.

Ile kosztuje tynkowanie ręczne?

Faktyczny koszt często nie jest możliwy do ustalenia, jednak przyjmuje się, że średnio za metr kwadratowy tynkowanej powierzchni będziemy musieli zapłacić około 20-30 złotych. W zestawieniu z tynkowaniem za pomocą agregatu to czasem dwa razy większy wydatek. Jednak stawiając na doświadczoną firmę, również tradycyjnymi metodami da się uzyskać zadowalający efekt. Mimo kilku wad ten sposób wciąż jest bardzo popularny w branży budowlanej.

Może spodobać Ci się również:

photo 1626524815950 559398d5abeacropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMjZ8fGpvaW50c3xlbnwxfDB8fHwxNjQ5NjcxMTQzixlibrb 1.2.1q80w1080

Jaką rolę pełni chrząstka stawowa?

1 marca 2022

Dzięki stawom mamy tak ogromne możliwości poruszania się. To one łączą ze sobą kości w taki sposób, by umożliwić kończynom wykonanie określonych ruchów. Niektóre, takie jak staw łokciowy mają ograniczone…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady