niedziela, 28 maja 2023r.

Ile trwa leczenie kanałowe jedynki? Jakie czynniki wpływają na długość leczenia?

photo 1643300121639 ed8cbf3e607dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxjYW5hbCUyMHRyZWF0bWVudHxlbnwxfDB8fHwxNjY2ODkyOTgwixlibrb 4.0.3q80w1080

Leczenie kanałowe to często jedyna szansa na uratowanie zęba. Co więcej, zabieg tej jest jeszcze ważniejszy w momencie, kiedy leczenia wymagają zęby przednie. Co należy wiedzieć o leczeniu kanałowy zębów i jak długo trwa ten proces w przypadku jedynek?

Leczenie kanałowe jedynek – jak długo trwa?

Czas leczenia kanałowego zębów uzależniony jest w dużej mierze od stanu uzębienia. Ponadto wpływ ma również to, czy leczeniu poddawany będzie ząb jedno, czy wielokanałowy. Jedynki są zębami jednokanałowymi, a więc zazwyczaj czas leczenia to od 1 do dwóch godzin.

Zabieg najczęściej wykonywany jest podczas jednej wizyty, co jest bardziej komfortowe dla pacjenta. Nieco inaczej wygląda to w momencie, kiedy ząb posiada więcej kanałów wtedy czas leczenia, może się rozłożyć na kilka wizyt.

Kiedy czas leczenia może się wydłużyć?

Zdarza się, że leczenie nie zawsze przebiega bez komplikacji. Dzieje się tak w momencie, kiedy stan leczonego zęba jest zły lub pojawiają się problemy dotyczące współpracy pacjenta ze specjalistą, przez co leczenie może wymagać kilku wizyt. Leczenie kanałowe Wrocław zawsze musi być przeprowadzane z zachowaniem dokładności oraz postępowaniu zgodnie z określonymi procedurami.

Rozwój próchnicy przez pewien czas może być niezauważalny, co prowadzi do pogłębienia problemu. Niestety zaawansowana próchnica wiąże się z poważnym uszkodzeniem zęba, a w konsekwencji koniecznością przeprowadzenia leczenia kanałowego. Należy mieć świadomość tego, że leczenie kanałowe jest jedynym sposobem na uratowanie zęba, jeśli więc nie zareagujemy w porę, może się okazać, że leczenie będzie nieskuteczne i jedyne rozwiązanie to ekstrakcja zęba.

Czy można przyspieszyć leczenie kanałowe zębów?

Wiele osób z uwagi na czas leczenia obawia się tego zabiegu. Na szczęście istnieją pewne sposobu, które mogą zwiększyć jakość leczenia kanałowego oraz przyspieszyć cały ten proces. Do takich metod zaliczamy leczenie pod mikroskopem.

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu przebiega dużo sprawniej i szybciej, dzięki czemu pacjenci nie muszą się już obawiać długiego czasu spędzonego na fotelu dentystycznym. Należy jednak wiedzieć, że ta forma leczenia jest znacznie droższa i możliwa jedynie w gabinetach przyjmujących pacjentów prywatnie. Leczenie polegające a opracowaniu kanałów zawsze wiąże się z dużą skutecznością, ale jeśli chcemy skorzystać z usług wysokiej jakości, ttzeba wybrać gabinet dentystyczny, który jest dobrze wyposażony.

https://www.aurident.pl/uslugi/endodoncja/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/

Może spodobać Ci się również:

photo 1586253119526 fe76950fb065cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMXx8U2hvZSUyMHJ1bm5lcnN8ZW58MXwwfHx8MTY2NTMyNTM3Ngixlibrb 1.2.1q80w1080

Jakie buty do biegania zimą będą najlepsze?

1 października 2022

Zimą temperatury mogą spaść znacznie poniżej zera. Na ośnieżonej i oblodzonej drodze trudniej się biega, jednak najwytrwalsi zwolennicy tego sportu i tak nie odmówią sobie treningu. Trzeba tylko pamiętać o…

Czytaj więcej