piątek, 20 września 2024r.

Jak chronić zwierzęta w Sylwestra, by przetrwały huk petard bez stresu?

photo 1643213641079 1e60ef170910cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzMHx8dmV0fGVufDF8MHx8fDE2ODI4NDQ1NTYixlibrb 4.0.3q80w1080

Zbliża się ostatni dzień w roku, a wraz z nim czas na szampańską zabawę do białego rana. To jednak stosunkowo trudny czas dla naszych pupili, którzy nie rozumieją, z jakiego powodu o północy rozlega się głośny huk petard. Choć od tej tradycji na szczęście powoli się odchodzi, wielu ludzi nadal chce świętować koniec roku z wykorzystaniem sztucznych ogni. Czy możemy coś zrobić dla naszych zwierząt w tej sprawie?

Pies będzie panikował, gdy zauważy nerwy swojego pana

Przede wszystkim nie powinniśmy wprowadzać stresującej atmosfery. Nerwowe zachowanie u ludzi szybko zostanie zaobserwowane przez pupila, który może jeszcze bardziej odczuć strach. Dlatego musimy w tym dniu pokazać pupilowi, że nie ma się czego obawiać. Jeśli widzimy, że zwierzę jest przestraszone nocnymi wystrzałami, możemy się z nim pobawić, by odwrócić jego uwagę.

Gabinet weterynaryjny kraków przypomina, że najlepszym sposobem na przetrwanie Sylwestra jest zachowanie spokoju. Pokażmy zwierzęciu, że przy nas nie musi się niczego obawiać. Jeśli wiemy, że pupil bardzo źle znosi huk wystrzałów, przygotujmy mu miejsce w salonie, gdzie w obecności pana pies będzie mógł poczuć się bezpiecznie.

Przed nocą sylwestrową spędzaj dużo czasu z pupilem

To doskonały moment na odświeżenie relacji z psem, poprzez np. wspólny spacer. Taka wycieczka z pewnością spodoba się zwierzęciu i sprawi, że będzie czuło się pewniej podczas wystrzałowego wieczoru. W trakcie przechadzki postarajmy się również o to, by zwierzę dostatecznie długo pobiegało na świeżym powietrzu. Jeśli się zmęczy, będzie większa szansa, że prześpi noc i nie usłyszy huku petard.

Na wieczór przygotujmy też ulubione smakołyki pupila. W stresującej sytuacji będziemy mogli zareagować i poczęstować nim psa. Jeśli mamy możliwość pobawmy się ze zwierzęciem w domu, co powinno odwrócić jego uwagę od wystrzałów na zewnątrz.

Nie wszystkie psy boją się wystrzałów

Specjaliści ze strony https://vetamicor.pl zwracają uwagę, że pies nie zawsze ucieka przed wystrzałami. Niektóre rasy myśliwskie tresowane są w otoczeniu huku, zatem mogą inaczej reagować. Zdarza się, że hałasy z zewnątrz wywołują u zwierzęcia nadmierną ekscytację i chęć biegnięcia za usłyszanym sygnałem.

W takim przypadku powinniśmy uspokajać zwierzę i na czas nocy sylwestrowej trzymać je w zamkniętym pomieszczeniu. Jeśli pupil wybiegnie na podwórko, może doznać szoku lub obrażeń od sztucznych ogni. Dlatego powinniśmy trzymać psa w bezpiecznym miejscu i zneutralizować hałas docierający z zewnątrz.

Może spodobać Ci się również:

Fotoodmładzanie - przepis na cofnięcie zegara dla naszej skóry

Fotoodmładzanie – przepis na cofnięcie zegara dla naszej skóry

3 listopada 2020

Współczesna medycyna estetyczna daje duży wachlarz możliwości. Poza znanymi peelingami chemicznymi czy botoksu możemy zastosować także terapię światłem. Fotoodmładzanie może poprawić stan skóry, a przede wszystkim doskonale ją odmłodzić. Fotoodmładzanie,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady