niedziela, 03 marca 2024r.

Jak odnaleźć skradziony samochód? Kilka pomocnych wskazówek

photo 1601026967915 281d3160683bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Kradzież samochodu to zawsze ogromny szok dla jego właściciela. Ponadto oprócz samej utraty auta często tracimy również znajdujące się w jego wnętrzu rzeczy, sprzęty, a nawet pieniądze. Kradzież samochodów to bardzo dochodowe zajęcie dla przestępców, dlatego też często dochodzi do takich sytuacji. W jaki sposób odnaleźć skradziony samochód i kiedy szanse na odzyskanie auta są największe?

Czy kradzież i odnalezienie skradzionego auta jest proste?

W chwili kradzieży samochodu nie należy działać na własną rękę. Nawet gdy podejrzewamy, kto może stać za kradzieżą zawsze, należy zawiadomić o całej sytuacji policję. Służby te mają wiele skutecznych sposób na namierzenie auta oraz szerszą możliwość działania.

Obecnie najczęściej kradzione są nowe samochody. Dzieje się tak, ponieważ jest to bardziej opłacalne, a przestępcy mają swoje metody, dzięki którym mogą dokonać kradzieży. Co więcej, auto może zostać skradzione w ciągu dnia z zatłoczonego miejsca.

Jest to możliwe, ponieważ pozwalają na to nowoczesne urządzenia. Oczywiście są skuteczne sposoby chroniące przed kradzieżą, a więc właściciele samochodów również mogą podjąć tutaj stosowne kroki, które uniemożliwią kradzież.

Co może pomóc w odnalezieniu samochodu?

Kupując nowy samochód od razu, trzeba go odpowiednio zabezpieczyć. W ten sposób auto nie zostanie skradzione, a my będziemy znacznie spokojniejsi. Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą obejmuje zazwyczaj montaż nadajnika GPS, blokady zapłonu, ale też mechanicznych akcesoriów chroniących przed utratą pojazdu.

Jeżeli chodzi o pomoc w odnalezieniu skradzionego samochodu, to bardzo pomocy jest GPS, który pokazuje dokładną lokalizację. W momencie, gdy mamy do czynienia z nowym autem, warto postawić na profesjonalne zabezpieczenie samochodowe. Istnieje wiele urządzeń zabezpieczających, dlatego z pewnością każdy kierowca znajdzie coś dla swojego auta odpowiadające możliwościom finansowym.

Czy zabezpieczenie samochodów może zostać zdemontowane przez złodzieja?

Bardzo często się zdarza, że auto tuż po kradzieży zostaje przeszukane w celu znalezienia zabezpieczeń. Dotyczy to najczęściej urządzeń lokalizujących, takich jak GPS. Należy jednak wiedzieć, że jeśli urządzenie zostanie dobrze ukryte, to jego odnalezienie nie będzie możliwe.

W przypadku innych zabezpieczeń ich demontaż również nie zawsze jest możliwy. Każda propozycja zabezpieczenia auta musi być dobrze przemyślana, aby auto było całkowicie bezpieczne. Warto wiedzieć, że skradziony może zostać każdy pojazd bez względu na jego wiek, ale to najczęściej nowe samochody znajdują się w zainteresowaniu przestępców.

Może spodobać Ci się również:

Kradzież samochodu - co zrobić? Jak się przed nią ustrzec?

Kradzież samochodu – co zrobić? Jak się przed nią ustrzec?

14 lipca 2020

Kradzież naszego samochodu jest zapewne jedną z ostatnich informacji, jaką byśmy chcieli otrzymać. Jednak jak pokazują statystyki, rokrocznie skradzione w Polsce zostaje prawie 10 tysięcy samochodów. Jeśli posiadamy stare, leciwe…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady