Jak rozpoznać zalanie telefonu? Sprawdź na co zwrócić uwagę
Smartfon przy kontakcie z wodą, zwykle ulega uszkodzeniu. Delikatne podzespoły elektroniczne, są szczególnie narażone nawet na niewielką ilość wilgoci, z tego względu bezpośredni kontakt z cieczą jest dla urządzeń szczególnie niebezpieczny. W takim przypadku bardzo trudno jest przywrócić modelowi dawną sprawność. Istnieją jednak sytuacje, w których nie mamy pewności, czy dziwne zachowanie telefonu wynika z jego kontaktu z wodą. Jakie są oznaki tego problemu?
Zalany telefon początkowo nie przejawia problemów
Nawet przy bezpośrednim kontakcie z wodą, urządzenie zwykle działa jeszcze bez zarzutów przez określony czas. W ten sposób, wielu niedoświadczonych użytkowników bagatelizuje problem i jedynie osusza zewnętrzną powierzchnię urządzenia bez podejmowania dalszych kroków. Niestety jest to duży błąd.
Nawet przy dłuższym kontakcie z wodą, wilgoć nie od razu przedostaje się do podzespołów urządzenia znajdujących się w środku. A to one są najbardziej narażone na korozję i uszkodzenie. Nowoczesne urządzenia posiadają już spore zabezpieczenia, dzięki którym znacznie ograniczony jest wpływ wilgoci. Przy bezpośrednim zalaniu, jednak kłopoty często zaczynają się później, wtedy może okazać się, że sama wymiana wyświetlacza Samsung może niewiele pomóc.
Jakie są oznaki zalanego telefonu?
Zwykle, podczas silnego kontaktu urządzenia z wodą, następuje uszkodzenie głównych podzespołów smartfona, przez co automatycznie się ono wyłącza. Wykazuje wtedy brak reakcji na jakiekolwiek ruchy użytkownika. Włączenie telefonu również jest niemożliwe.
W przypadku częściowego uszkodzenia, często występują problemy z prezentacją obrazu oraz obsługą ekranu dotykowego. Pierwszą myślą, która wtedy przychodzi do głowy jest wymiana wyświetlacza J7, która mogłaby załatwić problem. Jednak początkowe objawy mogą w konsekwencji doprowadzić również do wyłączenia całego urządzenia.
Co robić po zalaniu telefonu?
Po stwierdzeniu kontaktu urządzenia z wodą należy jak najszybciej osuszyć urządzenie. Trzeba przede wszystkim wytrzeć zewnętrzną powierzchnię i w granicach możliwości osuszyć również wewnętrzne segmenty telefonu, do których będziemy mieli dostęp. Kolejnym krokiem jest demontaż baterii i jeśli jest to możliwe wymiana szybki samsung J7.
Należy pamiętać, aby zalanego urządzenia nie podłączać do źródła zasilania! Może to spowodować trwałe uszkodzenie sprzętu, ponadto jest potencjalnie niebezpieczne dla użytkownika, gdyż może wywołać spięcie elektryczne. Wysuszony telefon należy później w krótkim czasie dostarczyć do punktu serwisowego.
Może spodobać Ci się również:
W dużych przedsiębiorstwach utrzymanie porządku w papierowych dokumentach może być problematyczne. Dodatkowo do obsługi takich formularzy potrzeba będzie rozbudowanego działu kadr, który generuje koszty. A cześć procesów dałoby się przyspieszyć,…
Czytaj więcej