niedziela, 28 maja 2023r.

Jak usunąć hasło zapamiętane przez przeglądarkę Mozilla Firefox?

Jak usunąć hasło zapamiętane przez przeglądarkę Mozilla Firefox?

Mozilla Firefox jest niezawodną przeglądarką pod względem prywatności. Jednak, podobnie jak wszystkie programy tego typu, umożliwia przechowywanie nazw użytkowników i haseł używanych do identyfikowania się na stronach internetowych. Chociaż jest to bardzo wygodne, funkcja przechowywania haseł sprawia, że Firefox jest potencjalnym łupem dla cyberprzestępców.

Jak wyczyścić hasło z przeglądarki komputera?

Aby skutecznie chronić się przed tym ryzykiem, musimy usunąć hasła przechowywane w Firefoksie i całkowicie wyłączyć funkcję ich przechowywania. Aby wyczyścić hasła zapamiętane przez Firefoksa w systemach Windows, macOS lub Linux, najpierw otwórzmy przeglądarkę. Potem należy kliknąć przycisk „Menu” znajdujący się w prawym górnym rogu, a następnie wybrać przycisk „Opcje”. Na otwartej w ten sposób karcie wybierzmy „Prywatność i bezpieczeństwo”.

Przewinimy stronę do „Dane logowania i hasła” oraz wybierzmy przycisk „Zachowane dane logowania”, aby wyświetlić listę rzeczy zapisanych w przeglądarce. Następnie trzeba kliknąć przycisk „Usuń” (znajdujący się w lewym dolnym rogu) i odpowiedzieć „Tak” na żądanie, które pojawia się na ekranie.

Usuwanie haseł z przeglądarki Androida

Jeśli używamy Androida, należy uruchomić przeglądarkę i kliknąć „Menu” znajdujące się w prawym górnym rogu. Potem trzeba wybrać „Ustawienia”. Na następnym ekranie należy kliknąć opcję „Prywatność” i „Zarządzaj danymi logowania”, a następnie opcję „Usuń” (znajdującą się na dole).

Jak usunąć hasło z innych urządzeń mobilnych?

Jeśli korzystamy z iPhone’a lub iPada, należy kliknąć przycisk pulsante znajdujący się w prawym dolnym rogu i wybrać pozycję „Ustawienia” z menu, które się pojawi, a następnie pozycję „Dostęp” na otwartym ekranie. W dalszej kolejności należy kliknąć przycisk „Edytuj” znajdujący się w prawym górnym rogu. Potem trzeba wybrać opcję „Zaznacz wszystko” znajdującą się u dołu ekranu oraz kliknąć przycisk „Usuń” (w prawym górnym rogu). Powinniśmy być teraz chronieni przed hakerami, ale trzeba pamiętać, że Firefox będzie nadal zapamiętywać loginy i hasła.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Jaka szpachla do drewna? Sprawdzamy typy popularnych wypełniaczy.

1 grudnia 2021

Drewno stanowi niezwykle wdzięczny materiał. Ma unikalny wygląd, jest stosunkowo miękkie, a jednocześnie na tyle wytrzymałe, że może posłużyć do przygotowania wielu elementów w naszym mieszkaniu. A jednocześnie jest materiałem…

Czytaj więcej