wtorek, 03 grudnia 2024r.

Jakie buty trekkingowe męskie na lato wybrać?

photo 1508335411 42352f09c348cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0N3x8bmlrZSUyMHJ1bm5lcnN8ZW58MXwwfHx8MTY4Mjg0OTg5NAixlibrb 4.0.3q80w1080
Podczas urlopu niejeden z nas planuje, choć kilka dni spędzić w górach. Ten specyficzny mikroklimat, bogaty w dużą ilość krajobrazów i pejzaży przyciąga uwagę zarówno amatorów, jak i zawodowych zdobywców szczytów. W lecie jednak będą panować znacznie wyższe temperatury, dlatego musimy dostosować buty trekkingowe do nowych warunków. Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas ich doboru?

Na upały sprawdzą się lżejsze warianty

W chłodniejszym sezonie bardzo często stosuje się ciężkie wysokie trekkingi, które doskonale chronią kostkę. Buty zimowe męskie powinny przede wszystkim stabilizować kroki i zapewnić komfort termiczny podczas wielogodzinnego marszu. W tym przypadku nie stawia się na półśrodki i bardzo często gruba cholewka wzmocniona jest dodatkowym pokryciem, które izoluje kończynę przed śniegiem.
 
Buty trekkingowe letnie nie muszą mieć takich właściwości. W tym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będą warianty niskie, które mają mniejszą wagę. Jednocześnie są to produkty, które zapewnią doskonałą stabilizację stopy oraz prawidłowe jej ułożenie nawet na nierównej powierzchni.

Podeszwa ma tu duże znaczenie

Podczas wakacyjnych wycieczek w górach przyda się odpowiednia amortyzacja kończyn. Dlatego dobierając obuwie, w pierwszej kolejności musimy sprawdzić kształt i wyprofilowanie podeszwy. Najlepiej postawić na warianty z grubszym spodem o odpowiedniej elastyczności, który doskonale poradzi sobie z twardszym i luźniejszym podłożem.
 
Buty trekingowe Salomon posiadają niekiedy dodatkowe udogodnienia w postaci nowoczesnych systemów wzmacniających stawy kończyn. Takie rozwiązania, jak dodatkowa pianka w okolicy śródstopia pomagają regulować rozkład ciężaru ciała. Osoba posługująca się wspomnianymi wariantami będzie odczuwać większy komfort, przez co podróż stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Wybrać buty z wodoodporną membraną czy bez?

Wszystko zależy od tego, w jakim celu zamierzamy stosować obuwie. Jeśli planujemy długotrwałą wyprawę, dobrze jest dodatkowo zabezpieczyć cholewkę przed działaniem wilgoci. Choć już tutaj należy podkreślić, że wodoodporna membrana nie ochroni całkowicie stóp przed wilgocią, a jedynie opóźni moment przemoknięcia butów.
 
Taka osłona ma jednak pewne wady. Przede wszystkim jest na tyle szczelna, że zatrzymuje pot i wilgoć zbierającą się wewnątrz. Może to wywołać dyskomfort szczególnie podczas podróży w upalne dni. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się, który wariant obuwia będzie dla nas korzystniejszy.

 

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1502672260266 1c1ef2d93688cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxM3x8YXBhcnRtZW50JTIwZGV2ZWxvcGVyfGVufDF8MHx8fDE2Njk4OTIwOTQixlibrb 4.0.3q80w1080

Nowe mieszkanie – stan deweloperski i pod klucz – co to znaczy i czego oczekiwać po wykończeniu?

1 kwietnia 2024

Wybór nowego mieszkania to ważna decyzja, która ma wpływ na nasze życie przez wiele lat. Przy zakupie nowego lokum często mamy do wyboru mieszkanie w stanie deweloperskim lub pod klucz.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady