niedziela, 14 kwietnia 2024r.

Materace nawierzchniowe – czym się różnią od klasycznych?

Materace nawierzchniowe - czym się różnią od klasycznych?

Aby zapewnić maksymalny komfort podczas snu, każdy powinien zadbać o odpowiedni materac. Ostatnimi czasy dużą popularność zyskały materace nawierzchniowe, które okazują się być świetnym dodatkiem. Jakie wyróżniamy? Co to są materace nawierzchniowe? Jakie różnice możemy pomiędzy nimi wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Materace klasyczne – jakie wyróżniamy?

Produkty możemy podzielić na sprężynowe (sprężyny bonellowe, sprężyny kieszeniowe) i piankowe (lateksowe, poliuretanowe, termoelastyczne, wysokoelastyczne). Ich budowa znacznie się od siebie różni. Przykładowo: materace kieszonkowe zbudowane są ze sprężyn o dość małej średnicy. Każda z nich umieszczona jest w osobnej kieszonce. Łączą się tylko w punktach styczności, dzięki czemu każda sprężyna działa osobno. Dlatego też jest to świetne rozwiązanie dla par, ze względu na to, że przemieszczając się na drugi bok, partner zupełnie tego nie odczuje. Dodatkowo zaleca się je ze względu na to, że świetnie dopasowują się do kształtu ciała.

Jeśli chodzi o materace piankowe, charakteryzują się przede wszystkim tym, że są odporne na odkształcenia. Dodatkowo gwarantują wysoką higienę użytkowania. Klient decydując się na materac piankowy, ma do wyboru wiele twardości. Można ją dobierać w zależności od naszej wagi lub preferencji. Nie da się ukryć, że tego typu materace przez długi czas zachowują prawidłowe właściwości użytkowe. Takie rozwiązanie zaleca się m.in. dla dzieci, ze względu na to, że ich układ kostny jest w sposób szczególny delikatny.

Czym są materace nawierzchniowe?

Taki produkt jest z reguły bardzo cienki i wypełniony pianką. Do jego podstawowych zadań możemy zaliczyć wyrównanie powierzchni spania. Jest to doskonałe rozwiązanie na to, aby zwiększyć komfort snu, w przypadku, gdy mamy do czynienia z przestarzałym materacem. Dobrze sprawdzi się także jako regulator twardości. Dobrej jakości materac nawierzchniowy okaże się świetny do ochrony materaca przed wilgocią. Jego ogromną zaletą jest to, że jest lekki i łatwy w zdejmowaniu.

Różnice pomiędzy materacem nawierzchniowym, a klasycznym

Przede wszystkim te nawierzchniowe są znacznie lżejsze, bardziej cienkie i łatwiej je zdejmować, a także zakładać. Jednak z reguły są stosowane jako ochrona lub dodatek do materacy klasycznych. Bardzo rzadkim zjawiskiem jest, aby człowiek spał tyko na materacu nawierzchniowym. Często jest jedynie dopełnieniem starego materaca klasycznego. Warto także wspomnieć o tym, że jest znacznie tańszy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1562577309 2592ab84b1bcixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Korzyści jakie niosą za sobą działania SEO. Czy optymalizacja stron internetowych jest dobrym rozwiązaniem dla naszej firmy?

1 czerwca 2022

Dobrze przygotowana optymalizacja, jeżeli chodzi o wyszukiwarki internetowe jest bardzo ważna dla skutecznej reklamy firmy. Ponadto SEO niesie za sobą mnóstwo zalet dla każdego biznesu, a więc nie warto rezygnować…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady