niedziela, 28 maja 2023r.

Ściana zielona w kuchni, czy dekoracyjna mata, czyli jak ciekawie zaaranżować przestrzeń kuchanną?

photo 1532506359657 a863476b06b2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8Z3JlZW4lMjB3YWxsJTIwcGxhbnRzfGVufDF8MHx8fDE2NjQ4MTc5ODQixlibrb 1.2.1q80w1080

Zielone ściany we wnętrzach domów to coraz popularniejsze rozwiązania dekoratorskie. Wynika to zarówno z wysokich walorów estetycznych, jak również z funkcjonalności ogrodu wertykalnego. Do wyboru mamy wiele rodzajów zielonych ścian, które mogą być w różnej wielkości i kształcie.

Taka pionowa konstrukcja upiększona może być przez różne rośliny ozdobne, zarówno żywe, jak też sztuczne. Mogą znajdować się na niej kwiaty, a także wiele gatunków roślin liściastych oraz traw. Istotne przy wyborze pionowego ogrodu jest miejsce jego instalacji oraz powierzchnia, na której znajdzie on swoje miejsce.

Zielona ściana, czy mata ozdobna w kuchni?

Kuchnia to specyficzne pomieszczenie, które aż prosi się o upiększenie go naturalną zielenią. Jednakże nie w każdej kuch jest wystarczająco duża powierzchnia, by zamontować duży ogród wertykalny. Dobrym rozwiązaniem będzie w takim wypadku zielona mata dekoracyjna na ścianę w kuchni.

Jeśli chodzi o duże pomieszczenie to zielona ściana może spełniać również rolę zielnika lub kwietnika i prezentować się przy tym wyjątkowo okazale. Ogród wertykalny w kuchni jest funkcjonalnym i niezwykle dekoracyjnym elementem aranżacji tego pomieszczenia. Dodaje prawdziwej natury do wnętrza, co zdecydowanie wpływa na poprawę samopoczucia.

Zielona mata dekoracyjna ze sztucznych roślin — zalety

Maty dekoracyjne występują w mniejszych rozmiarach: 60 X 40 cm lub 50 na 50 cm. To sprawia, że nawet w najmniejszej kuchni może taka mata się znaleźć. Warto przy tym podkreślić, że mata ze sztucznej trawy czy mchu wprowadza w otoczenie naturalny zielony kolor przyjazny każdemu człowiekowi i zwierzęciu domowemu.

Zaletą niebagatelną tego rozwiązania jest łatwy montaż, a także minimalna ilość zabiegów pielęgnacyjnych. Istotne też jest, że zielona mata wewnętrzna nie wymaga wyjątkowych warunków mikroklimatycznych, w tym nasłonecznienia i wilgotności powietrza. Jest to zarazem idealny pomysł na zazielenienie przestrzeni, w której funkcjonują alergicy.

Pielęgnacja maty ściennej ze sztucznych roślin

Czyszczenie i ogólna pielęgnacja ozdobnych sztucznych mat zielonych jest prosta. Wystarczy regularnie przecierać i dbać, by nie „zbierały” pyłu. Warto przy tym wiedzieć, że najlepszej jakości maty i ściany zielone są wykonane z materiałów o właściwościach antystatycznych. Zdecydowanie ułatwia to utrzymanie czystości tych elementów.

Wprowadzenie zieleni do mieszkania, szczególnie w mieście, ważne jest dla zdrowia ludzkiego. Zielona ściana, rośliny w donicach, czy naturalna mata ozdobna to takie elementy, które wyraźnie wpływają na odpoczynek i pomagają w walce ze stresem.

Może spodobać Ci się również:

photo 1512918728675 ed5a9ecdebfdcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxhcGFydG1lbnRzJTIwZm9yJTIwc2FsZXxlbnwxfDB8fHwxNjc3NDEwMjkwixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak szukać mieszkania na sprzedaż? Czy znalezienie mieszkania na sprzedaż to proste zadanie?

1 lutego 2023

Osoby planujące kupić mieszkanie zawsze mają wiele obaw dotyczących tej transakcji. Szukanie mieszkania zawsze musi być poprzedzone dokładnym zbadaniem sytuacji na rynku oraz zastanowieniem się nad lokalizacją. Jak należy szukać…

Czytaj więcej