poniedziałek, 03 października 2022r.

Jak dobrać garnitur ślubny?

Jak dobrać garnitur ślubny?

Wielu panów zastanawia się, jaki garnitur do ślubu będzie najbardziej odpowiedni. Na dobry początek warto zaznaczyć, że moda męska zmienia się znacznie mniej dynamicznie niż damska, jednak zawsze należy pamiętać o podstawowych zasadach, które znacznie ułatwią nam zakupy.

Dobrze dobrana para

Garnitur ślubny zawsze powinien stylistycznie i kolorystycznie pasować do sukni wybranej przez Pannę Młodą. Dzięki temu razem będą się pięknie prezentować. Zwróćmy też szczególną uwagę na materiał, z którego wykonany jest nasz ślubny garnitur. Powinien być on jak najlepszej jakości. Doskonałym wyborem będzie cienka wełna, która latem zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza – tym samym będzie nam w niej chłodno. Natomiast zimą taka tkanina grzeje. Jeśli zaś chodzi o poszewkę, to najlepszym wyborem będzie zdecydowanie jedwab naturalny. Zapewnia on idealny „poślizg” i pomaga dopasować strój do męskiej sylwetki. 

Zanim zdecydujemy się na konkretny fason warto też sprawdzić, jak garnitur ślubny prezentuje się w obiektywie aparatu. Błyszczące tkaniny mogą fatalnie wyglądać w świetle fleszy. A to zepsuje nie tylko ślubne fotografie, ale i nastroje Młodej Pary. Dlatego zróbmy test wcześniej. Będziemy mieli dość czasu na rozwiązanie tego problemu bądź poszukamy na spokojnie innego garnituru.

Jak nie popełnić błędów w trakcie zakupów? 

Po pierwsze, na poszukiwania tego wyjątkowego stroju zabierzmy zaufaną osobę, która według nas ma dobry gust i wyczucie stylu. Nie ufajmy do końca zachwytom sprzedawców. Ich opinia nie musi być do końca szczera… Nie kupujmy też garnituru w pierwszym lepszym sklepie. Warto porównać ceny w różnych miejscach. Może się okazać, że koszt tego samego modelu w dwóch różnych sklepach różni się o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych.

Po drugie, pod żadnym pozorem nie kupujmy garnituru bez przymierzania. Taka brawurowa akcja może skończyć się wielka katastrofą, a my na własnym ślubie będziemy się prezentować po prostu kiepsko czy wręcz śmiesznie. Nie zostawiajmy też zakupów na ostatnią chwilę. Na trzy dni przed ślubem będziemy bardzo zdenerwowani, dodatkowo trudno będzie dokonać jakichkolwiek przeróbek krawieckich w tym terminie. Najlepiej wybrać się po garnitur minimum miesiąc przed planowaną datą ślubu.

Kupując z takim wyprzedzeniem będziemy mogli też zastanowić się nad doborem odpowiednich dodatków. Wszak kiepsko dopasowany krawat czy buty mogą zepsuć nawet najbardziej efektowną stylizację. Dlatego każdy jej element powinien być wielokrotnie przemyślany. 

Może spodobać Ci się również:

Choroby serca  - jaką dietę stosować?

Choroby serca – jaką dietę stosować?

19 sierpnia 2021

Choroby układu krążenia pozostają nadal jedną z głównych przyczyn zgonów w naszym kraju. Do zmiany stylu życia przekonujemy się dopiero wtedy, gdy nasza sytuacja zdrowotna jest naprawdę poważna. Jak można…

Czytaj więcej