czwartek, 21 września 2023r.

Myjnia parowa – jak ona działa? Sprawdzamy czy warto z niej skorzystać

Aby utrzymać pojazd w czystości, często wykorzystujemy różne środki i detergenty, które pomagają w usunięciu najtrudniejszych zabrudzeń. Nie zawsze jest to idealny sposób, bardzo często preparaty te niekorzystnie wpływają na strukturę lakieru. Nowoczesnym, i jak twierdzą niektórzy, bardziej ekonomicznym sposobem usuwania zabrudzeń jest myjnia parowa. Jak ona działa?

Czyszczenie samą wodą – czy to skuteczne?

W takiej myjni wykorzystuje się czystą parę wodną, która jest natryskiwana pod odpowiednim ciśnieniem na samochód. Dzięki jej właściwościom można szybko usunąć ślady błota, kurzu oraz trudno rozpuszczalnych zabrudzeń oleistych. Auto spa pozwala wyczyścić powierzchnię pojazdu bez żadnej ingerencji w strukturę lakieru.

Takie mycie może być niezwykle skuteczne. Para wodna dotrze w niemal każdy zakamarek pojazdu, oznacza to więc całkowite oczyszczenie powierzchni samochodu. Myjnia jest przy tym bardzo ekonomiczna – w trakcie czyszczenia zużycie wody jest tu dużo niższe!

Czy taki auto detailing jest bezpieczny dla samochodu?

Wielu kierowców ma pewne obawy dotyczące stosowania myjni parowej. Kontrowersje budzi u nich wykorzystanie gorącej pary, która ma wpływać na strukturę lakieru. W rzeczywistości nic takiego nie może się zdarzyć. 

Odpowiednio przygotowana powłoka lakiernicza pozwala skutecznie ochronić powierzchnię blachy, zatem rozwój rdzy pod wpływem wilgoci raczej nie jest możliwy. Ponadto powłoka skutecznie znosi działanie wysokich temperatur, nie należy więc obawiać się odprysków po zastosowaniu pary.

Jednocześnie to ekologiczny sposób usuwania nieczystości. W trakcie autodetailingu nie są wykorzystywane żadne substancje chemiczne, które mogą mieć negatywny wpływ na środowisko. Niższe jest także zużycie wody – jej przetworzenie w formę gazową pomaga zwiększyć efektywność pracy. Auto spa zadba więc nie tylko o piękny wygląd samochodu, lecz także o środowisko!

Jakie inne zalety posiada myjnia parowa?

Plusem wykorzystania tej metody czyszczenia jest wielofunkcyjność. Sucha para wodna może pomóc w czyszczeniu karoserii, oraz innych elementów pojazdu, takich jak komora silnika, nadkola czy spód. Metoda nie wpłynie negatywnie na stan instalacji elektrycznej, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by usunąć nieczystości z wnętrza pojazdu. To również świetny sposób na czyszczenie wnętrza.

Dzięki myjni parowej dostępnej w Krakowie możesz usunąć najdrobniejsze zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc. Po takim auto spa, pojazd prezentuje się doskonale i można na nim przeprowadzić dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, na przykład woskowanie. To również bardzo mobilny sposób czyszczenia. Wykorzystując parę znacznie łatwiej umyć samochód w dowolnym miejscu, można także zamówić usługi do domu!

Może spodobać Ci się również:

photo 1610095056421 22f01168640acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxOHx8aGVhbHRoJTIwYW5kJTIwc2FmZXR5JTIwY2xvdGhpbmd8ZW58MXwwfHx8MTY1ODM5OTg5MQixlibrb 1.2.1q80w1080

Co to jest odzież robocza? Jakie buty dobrać do odzieży roboczej?

1 czerwca 2023

Wiele zawodów wiąże się z koniecznością noszenia specjalnej odzieży roboczej, która pełni bardzo ważną funkcję. Oczywiście, warto zaznaczyć, że nie wszędzie zasada ta obowiązuje, jednak jeśli już zajdzie taka potrzeba,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady