wtorek, 28 czerwca 2022r.

Periodontologia – co to jest?

unnamed file 11

Każdy z nas powinien regularnie korzystać z usług dentystycznych, jeżeli zależy nam na tym, aby cieszyć się z pięknego i co ważniejsze zdrowego uśmiechu przez długi czas. Czym jest periodonologia i kiedy warto udać się do takiego specjalisty?

Paradontoza i nie tylko

Chociaż periodontologia jest kojarzona głównie z leczenie paradontozy, dotyczy także innych chorób przyzębia. Taki specjalista zajmuje się leczeniem choroby przyzębia, dziąseł i okolicznych tkanek. Jeżeli zaobserwujemy u siebie takie objawy jak krwawiące dziąsła, wydłużanie się koron zębowych, odsłonięcie się szyjek zębowych, wówczas warto wybrać się na konsultację. 

Periodontolog Kraków zaleci odpowiednie leczenie oraz podpowie jak dbać o zęby, żeby sytuacja się nie powtórzyła. Pomoże w dobraniu odpowiednich produktów przeznaczonych do jamy ustnej, które pomogą zazpobiec podobnym problemom w przyszłości. 

Jak przebiega leczenie choroby przyzębia?

Jeżeli cierpimy z powodu choroby przyzębia, w pierwszej kolejności lekarz stomatolog zleci higienizacyję, czyli usuwanie złogów nazębnych i poddziąsłowych. Regularne odkamienianie zębów jest wskazane, tylko wtedy będzie można uniknąć problemów w przyszłości. Wiele problemów związanych z chorobami przyzębia wiąże się niestety z nieprawidłową higieną jamy ustnej lub jej brakiem.

W przypadku zaawansowanej choroby konieczna może okazać się interwencja chirurgiczna. Lekarz dentysta może zając się usunięciem chorobowo zmienionych tkanek albo odbudową zniszczonych tkanek twardych i miękkich. Ważne jest to, aby nie zwlekać z udaniem się na konsultację stomatologiczną, gdy zaobserwujemy u siebie problem. 

Jak dbać o zęby?

Po pierwsze trzeba regularnie chodzić na konsultacje stomatologiczne, co jest podstawą. Po drugie warto wdrożyć odpowiednią dietę, bowiem słodycze oraz słodkie napoje bardzo negatywne wpływają na kondycję naszych zębów. Bardzo istotną kwestią jest także regularne usuwanie kamienia nazbędnego, co należy robić przynajmniej raz w roku.

Dbanie o zęby to także ich prawidłowa higiena w domu. Należy szczotkować je conajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdy posiłku, jeżeli jest to możliwe. Nie zapominajmy o stosowaniu nici detystycznej, która pomoże utrzymać zęby w dobrej kondycji. Dbanie o zęby jest niezwykle ważne, jeżeli zależy nam na tym, aby długo nam posłużyły. Wybierajmy lekarzy stomatologów z dużym doświadczeniem w branży, którzy posiadają szeroką wiedzę oraz odpowiednie kompetencje.

Może spodobać Ci się również:

photo 1589829545856 d10d557cf95fixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Praca w Niemczech – ile godzin? Kiedy pracownik ma prawo do odpoczynku?

1 marca 2022

Wyjazd do Niemiec w celach zarobkowych to coraz popularniejsze zjawisko. Wiele osób chce polepszyć komfort życia poprzez większe zarobki, które można uzyskać pracując za granicą. Jednak, zanim podpiszemy umowę, warto…

Czytaj więcej