poniedziałek, 17 czerwca 2024r.

Ściana zielona w kuchni, czy dekoracyjna mata, czyli jak ciekawie zaaranżować przestrzeń kuchanną?

photo 1532506359657 a863476b06b2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8Z3JlZW4lMjB3YWxsJTIwcGxhbnRzfGVufDF8MHx8fDE2NjQ4MTc5ODQixlibrb 1.2.1q80w1080

Zielone ściany we wnętrzach domów to coraz popularniejsze rozwiązania dekoratorskie. Wynika to zarówno z wysokich walorów estetycznych, jak również z funkcjonalności ogrodu wertykalnego. Do wyboru mamy wiele rodzajów zielonych ścian, które mogą być w różnej wielkości i kształcie.

Taka pionowa konstrukcja upiększona może być przez różne rośliny ozdobne, zarówno żywe, jak też sztuczne. Mogą znajdować się na niej kwiaty, a także wiele gatunków roślin liściastych oraz traw. Istotne przy wyborze pionowego ogrodu jest miejsce jego instalacji oraz powierzchnia, na której znajdzie on swoje miejsce.

Zielona ściana, czy mata ozdobna w kuchni?

Kuchnia to specyficzne pomieszczenie, które aż prosi się o upiększenie go naturalną zielenią. Jednakże nie w każdej kuch jest wystarczająco duża powierzchnia, by zamontować duży ogród wertykalny. Dobrym rozwiązaniem będzie w takim wypadku zielona mata dekoracyjna na ścianę w kuchni.

Jeśli chodzi o duże pomieszczenie to zielona ściana może spełniać również rolę zielnika lub kwietnika i prezentować się przy tym wyjątkowo okazale. Ogród wertykalny w kuchni jest funkcjonalnym i niezwykle dekoracyjnym elementem aranżacji tego pomieszczenia. Dodaje prawdziwej natury do wnętrza, co zdecydowanie wpływa na poprawę samopoczucia.

Zielona mata dekoracyjna ze sztucznych roślin — zalety

Maty dekoracyjne występują w mniejszych rozmiarach: 60 X 40 cm lub 50 na 50 cm. To sprawia, że nawet w najmniejszej kuchni może taka mata się znaleźć. Warto przy tym podkreślić, że mata ze sztucznej trawy czy mchu wprowadza w otoczenie naturalny zielony kolor przyjazny każdemu człowiekowi i zwierzęciu domowemu.

Zaletą niebagatelną tego rozwiązania jest łatwy montaż, a także minimalna ilość zabiegów pielęgnacyjnych. Istotne też jest, że zielona mata wewnętrzna nie wymaga wyjątkowych warunków mikroklimatycznych, w tym nasłonecznienia i wilgotności powietrza. Jest to zarazem idealny pomysł na zazielenienie przestrzeni, w której funkcjonują alergicy.

Pielęgnacja maty ściennej ze sztucznych roślin

Czyszczenie i ogólna pielęgnacja ozdobnych sztucznych mat zielonych jest prosta. Wystarczy regularnie przecierać i dbać, by nie „zbierały” pyłu. Warto przy tym wiedzieć, że najlepszej jakości maty i ściany zielone są wykonane z materiałów o właściwościach antystatycznych. Zdecydowanie ułatwia to utrzymanie czystości tych elementów.

Wprowadzenie zieleni do mieszkania, szczególnie w mieście, ważne jest dla zdrowia ludzkiego. Zielona ściana, rośliny w donicach, czy naturalna mata ozdobna to takie elementy, które wyraźnie wpływają na odpoczynek i pomagają w walce ze stresem.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 6

Jak rozpoznać zalanie telefonu? Sprawdź na co zwrócić uwagę

1 lutego 2021

Smartfon przy kontakcie z wodą, zwykle ulega uszkodzeniu. Delikatne podzespoły elektroniczne, są szczególnie narażone nawet na niewielką ilość wilgoci, z tego względu bezpośredni kontakt z cieczą jest dla urządzeń szczególnie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady