niedziela, 14 kwietnia 2024r.

Co to jest Orthokine? Nowoczesna terapia już dostępna w kraju!

photo 1615631570866 4ff59a69093acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2MXx8bWF0cml4JTIwbGFifGVufDF8MHx8fDE2NDYyMTM5NDEixlibrb 1.2.1q80w1080

Z biegiem lat, nasze ciało coraz częściej odmawia posłuszeństwa. To wynik naturalnych procesów starzenia się organizmu i niestety nie da się im skutecznie przeciwdziałać. Kłopoty często dotykają również stawy, które są szczególnie narażone na urazy. Na szczęście nowoczesna terapia Orthokine pomaga zahamować i częściowo wyleczyć zmiany, które już zaszły. Jak to działa w praktyce?

Dlaczego stawy bolą?

Najczęściej to sygnał rozwijającego się stanu zapalnego lub trwałego zużycia tzw. chrząstki stawowej. To fragment tkanki znajdującej się między dwoma kośćmi, którego zadaniem jest rozkładanie ciężaru ciała i amortyzacja ruchów. Z biegiem czasu tkanka regeneruje się w znacznie mniejszym stopniu, co przyczynia się do ograniczenia części wykonywanych ruchów i naruszenia struktury chrząstki.

U osób starszych to bardzo powszechny problem. Może doprowadzić do bolesnych dolegliwości lub trwałych zwyrodnień stawów, które mają niekiedy nieodwracalny przebieg. Nowoczesna terapia Orthokine może jednak pomóc w zahamowaniu skutków naturalnego zużycia stawów…

Orthokine – co to jest?

Choć metoda leczenia została opracowana jeszcze w poprzednim stuleciu przez niemieckich specjalistów, dopiero teraz zyskała znacznie na popularności. Metoda do leczenia zwyrodnień wykorzystuje specjalny zestaw białek wytworzonych samoczynnie z krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta.

Eksperci zapewniają, że Orthokine terapia jest w pełni skuteczna i bezpieczna dla organizmu. W przeciwieństwie do standardowych środków farmaceutycznych efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Choć terapia nie jest w stanie całkowicie zatrzymać naturalnych procesów zużycia stawów, może wpłynąć na zatrzymanie dotychczasowych zmian i pomóc w regeneracji chrząstki stawowej.

Na czym polega terapia?

W pierwszej kolejności lekarz pobiera od pacjenta krew, która jest następnie umieszczana w specjalnym inkubatorze. W temperaturze 37 stopni jest ona przechowywana przez kilka godzin, w tym czasie specjalne enzymy produkują zestaw białek ochronnych, które są odsączane z osocza.

W dalszej kolejności przygotowany preparat wstrzykiwany jest bezpośrednio miejsce uszkodzonego stawu. Zabieg przeprowadza się 1-3 razy w tygodniu, w zależności od stopnia zaawansowania zmian zwyrodnieniowych. W każdym przypadku pacjenci zauważają pozytywne efekty już po pierwszym dniu terapii Orthokine. Cena takiego zabiegu jest zróżnicowana, najczęściej trzeba liczyć się jednak z wydatkiem około 5 tysięcy złotych za całe leczenie.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Jak prawidłowo ciąć szlifierką kątową? Jakich zasad bezpieczeństwa powinniśmy przestrzegać?

1 stycznia 2022

Każdy, kto zajmuje się obsługą bądź dopiero planuje rozpoczęcie pracy przy użyciu szlifierki kątowej, powinien dokładnie wiedzieć, jak działają takie urządzenia. Poza tym ważne jest również bezpieczeństwo podczas obsługi szlifierki.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady