niedziela, 28 maja 2023r.

Co to jest Orthokine? Nowoczesna terapia już dostępna w kraju!

photo 1615631570866 4ff59a69093acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2MXx8bWF0cml4JTIwbGFifGVufDF8MHx8fDE2NDYyMTM5NDEixlibrb 1.2.1q80w1080

Z biegiem lat, nasze ciało coraz częściej odmawia posłuszeństwa. To wynik naturalnych procesów starzenia się organizmu i niestety nie da się im skutecznie przeciwdziałać. Kłopoty często dotykają również stawy, które są szczególnie narażone na urazy. Na szczęście nowoczesna terapia Orthokine pomaga zahamować i częściowo wyleczyć zmiany, które już zaszły. Jak to działa w praktyce?

Dlaczego stawy bolą?

Najczęściej to sygnał rozwijającego się stanu zapalnego lub trwałego zużycia tzw. chrząstki stawowej. To fragment tkanki znajdującej się między dwoma kośćmi, którego zadaniem jest rozkładanie ciężaru ciała i amortyzacja ruchów. Z biegiem czasu tkanka regeneruje się w znacznie mniejszym stopniu, co przyczynia się do ograniczenia części wykonywanych ruchów i naruszenia struktury chrząstki.

U osób starszych to bardzo powszechny problem. Może doprowadzić do bolesnych dolegliwości lub trwałych zwyrodnień stawów, które mają niekiedy nieodwracalny przebieg. Nowoczesna terapia Orthokine może jednak pomóc w zahamowaniu skutków naturalnego zużycia stawów…

Orthokine – co to jest?

Choć metoda leczenia została opracowana jeszcze w poprzednim stuleciu przez niemieckich specjalistów, dopiero teraz zyskała znacznie na popularności. Metoda do leczenia zwyrodnień wykorzystuje specjalny zestaw białek wytworzonych samoczynnie z krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta.

Eksperci zapewniają, że Orthokine terapia jest w pełni skuteczna i bezpieczna dla organizmu. W przeciwieństwie do standardowych środków farmaceutycznych efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Choć terapia nie jest w stanie całkowicie zatrzymać naturalnych procesów zużycia stawów, może wpłynąć na zatrzymanie dotychczasowych zmian i pomóc w regeneracji chrząstki stawowej.

Na czym polega terapia?

W pierwszej kolejności lekarz pobiera od pacjenta krew, która jest następnie umieszczana w specjalnym inkubatorze. W temperaturze 37 stopni jest ona przechowywana przez kilka godzin, w tym czasie specjalne enzymy produkują zestaw białek ochronnych, które są odsączane z osocza.

W dalszej kolejności przygotowany preparat wstrzykiwany jest bezpośrednio miejsce uszkodzonego stawu. Zabieg przeprowadza się 1-3 razy w tygodniu, w zależności od stopnia zaawansowania zmian zwyrodnieniowych. W każdym przypadku pacjenci zauważają pozytywne efekty już po pierwszym dniu terapii Orthokine. Cena takiego zabiegu jest zróżnicowana, najczęściej trzeba liczyć się jednak z wydatkiem około 5 tysięcy złotych za całe leczenie.

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1509866899599 a1144f7e54cacropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8Ym9vdHN8ZW58MXwwfHx8MTY2MDc1ODQ5NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak zacząć bieganie? Właściwe buty to podstawa!

1 lipca 2022

Amatorów biegania z roku na rok przybywa. To dyscyplina sportu, która nie wymaga szczególnego przygotowania ani wyszukanych akcesoriów. Oczywiście trzeba mieć wygodny strój oraz buty do biegania, jednak oprócz tego…

Czytaj więcej