niedziela, 14 kwietnia 2024r.

Co to jest outsourcing rekrutacji i dlaczego warto sięgnąć po to rozwiązanie?

photo 1531973576160 7125cd663d86ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Outsourcing rekrutacji to zlecenie procesu rekrutacyjnego zewnętrznej agencji lub osobie zawodowo zajmującej się poszukiwaniem i rekrutowaniem pracowników. Wiele firm, w dzisiejszych czasach, sięga po to rozwiązanie z różnych powodów.

Rekruter zewnętrzny przejmuje na siebie całość działań, które mają prowadzić do zatrudnienia idealnie dopasowanego do przedsiębiorstwa pracownika. Skupia się tylko na tym zadaniu, począwszy od poszukiwań kandydatów do końcowego etapu, czyli finalizowania umowy z nowym pracownikiem. 

Czym właściwie jest RPO? Definicja outsourcingu rekrutacyjnego

Utworzony wewnątrz firmy dział HR zajmuje się wszystkimi aspektami związanymi z zasobami ludzkimi, a dodatkowe obciążenie rekrutacjami może stać się przyczyną dezorganizacji firmy. Nawiązanie współpracy z agencją rekrutacyjną zewnętrzną niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to rozwiązanie idealne dla rozwijającego się przedsiębiorstwa, które wciąż poszukuje nowych pracowników.

Outsourcing rekrutacji to zewnętrzna usługa agencji rekrutacyjnej, która oddelegowuje jednego ze swoich rekruterów dla potrzeb danego przedsiębiorcy. Taki rekruter działa na zlecenie firmy przez cały okres trwania umowy. To oznacza, że zajmuje się każdym procesem rekrutacyjnym w określonym zakresie swoich obowiązków.

Rekruter zewnętrzny – zalety nawiązania takiej współpracy

Rekruter zatrudniony na podstawie umowy o pracę w przedsiębiorstwie nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Nawet jeśli rekrutacje pochłaniają sporo czasu, nie są zazwyczaj ciągłym, codziennym zadaniem. Dlatego korzystniej podpisać umowę outsourcingową z agencja rekrutacyjną, gdzie płaci się tylko w przypadku wykonywania zleceń.

Zaletą zewnętrznego rekrutera jest obiektywne i bardzo efektywne działanie na rzecz zleceniodawcy. Ma on jasne wytyczne, kogo szukać, jakich cech oczekiwać od kandydatów, a także gdzie ich poszukiwać. W takim przypadku od uruchomienia procesu rekrutacyjnego do jego finalizacji mija zwykle mniej czasu, a sama rekrutacja jest lepiej zorganizowana.

Co oferuje outsourcing rekrutacji?

Umowa z profesjonalnym rekruterem gwarantuje szereg korzyści. Na pewno jest to skrócony czas procesu rekrutacyjnego, a w przypadku poszukiwania więcej niż jednego pracownika, to bardzo ważne. Z całą pewnością taka osoba posiada szeroką bazę danych kontaktowych potencjalnie pasujących do profilu działalności kandydatów.

Trzecią korzyścią z umowy z agencją rekrutacyjną jest pełen wgląd we wszystkie procesy towarzyszące rekrutacji. Najważniejsze jest to, że takie rozwiązanie jest również korzystne finansowo.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Co musi mieć operator wózka widłowego? Dlaczego operator zawsze musi mieć przy sobie odpowiednie dokumenty?

1 listopada 2021

Osoba pracująca na stanowisku operatora wózków widłowych musi podchodzić do swojej pracy z zaangażowaniem, a także wykonywać obowiązki tak, aby nie stwarzać realnego zagrożenia. Jednak poza samym wykonywaniem pracy pracownik…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady