niedziela, 05 lutego 2023r.

Co zrobić, żeby pies nie sikał w domu?

Co zrobić, żeby pies nie sikał w domu?

Adopcja małego szczeniaka to zawsze wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Trzeba jednak wiedzieć, że to nie tylko pozytywne emocje, ale i wiele obowiązków. Szczeniak jest jak małe dziecko. Wielu rzeczy trzeba go nauczyć i oduczyć. W tym przypadku mowa o oduczeniu psa załatwiania się w domu. Na początku może nie być to łatwe. Istnieją jednak skuteczne sposoby.

Dlaczego pies załatwia się w domu?

Przede wszystkim zacząć trzeba od odpowiedzi na to pytanie. Problem ten dotyczy zwłaszcza szczeniaków zaadoptowanych z hodowli. Jest tak dlatego, że w takich miejscach nie uczy się załatwiania w konkretnym miejscu. Oznacza to, że psy znajdujące się w hodowli często oddają mocz w zupełnie przypadkowych miejscach. Do tego wiedzieć trzeba, że małe zwierzaki siusiają znacznie częściej w porównaniu do dorosłych psów. Wynika to z faktu, iż ich mięśnie odpowiedzialne za trzymanie moczu nie są jeszcze wystarczająco rozwinięte.

Jak oduczyć psa załatwiania się w domu?

Najlepiej jest, jeśli posiadamy własny ogród lub trawnik w pobliżu mieszkania. Jeśli tak, należy jak najszybciej i najczęściej zacząć wychodzić ze szczeniakiem na dwór. Dzięki temu już od małego będzie on uczył się załatwia poza domem. Psa trzeba także bardzo dokładnie obserwować. Te bowiem zawsze dają charakterystyczne znaki, które świadczą o tym, że zaraz się załatwią. Trzeba nauczyć się je rozpoznawać i, kiedy się je zauważy, jak najszybciej wyjść z psem z domu na trawnik. Zdarza się jednak, że bardzo częste wychodzenie na świeże powietrze nie jest możliwe. Jest tak na przykład w sytuacji, kiedy wszyscy domownicy muszą wyjść na kilka godzin, np. do pracy czy szkoły. W takim przypadku konieczne jest przygotowanie w domu konkretnego miejsca przeznaczonego na załatwianie się psa. Najlepiej wykorzystać do tego specjalną matę. Zakupić można je w wielu gabinetach weterynaryjnych, np. weterynarz Kraków.

Jak nauczyć psa załatwiać się na matę?

Jeśli szczeniaka można często wyprowadzać na świeże powietrze, to należy to robić już od samego początku. Jeśli nie jest to możliwe, pozostaje nauka sikania na matę. W pierwszej kolejności wybrać należy miejsce do jej ułożenia. Kolejny krok to zachęcanie psa do załatwiania się właśnie w tym miejscu. Jest na to sposób. Jeśli załatwi się na podłogę, wówczas należy należy bardzo dokładnie wytrzeć to miejsce szmatką, a szmatkę położyć na matę. Podłoga musi być wyczyszczona bardzo dokładnie, tak, aby nie pozostał tam żaden zapach. Ten bowiem ma tu kluczowe znaczenie. Pies powinien go wyczuwać tylko w wyznaczonym miejscu na macie. Dzięki temu nauczyć się, że to właśnie to miejsce jest jego miejscem toalety.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Ile kosztują usługi księgowe?

1 września 2021

Niezależnie od tego, czy jesteśmy początkującymi przedsiębiorcami, czy mamy już doświadczenie w prowadzeniu biznesu, potrzebujemy osoby od księgowości. Duże firmy mogą pozwolić sobie na zatrudnienie księgowego lub księgowej na etat,…

Czytaj więcej