Jak prawidłowo mierzyć gorączkę u psa i jaka powinna być temperatura u zdrowego zwierzęcia?

Gorączka u psa może być objawem wielu poważnych chorób. W takim przypadku należy jak najszybciej zareagować, aby określić, jaka jest przyczyna podwyższonej temperatury u psa. Dowiedz się, jak prawidłowo należy mierzyć gorączkę u psa i jaka powinna być norma.
W jaki sposób mierzyć temperaturę ciała u psa?
Mierzenie temperatury ciała u psa nie jest skomplikowaną czynnością. Oczywiście należy przygotować się odpowiednio do tego, aby zabieg ten przebiegł szybko i sprawnie. Do mierzenia temperatury u psa może zostać wykorzystany termometr weterynaryjny lub elektroniczny.
Mierzenie temperatury ciała u czworonoga polega na wprowadzeniu końcówki termometru do odbytu psa. Po uzyskaniu wyniku będziesz mógł określić, czy Twój pies ma gorączkę, czy też jego temperatura ciała mieści się w normie.
Oczywiście, zanim przystąpisz do mierzenia temperatury u psa, powinieneś zadbać o jego komfort. Zwierzak z pewnością będzie stresować się tą sytuacją, dlatego zadbaj o przyjazną atmosferę. Ułóż psa w wygodnej pozycji, a do posmarowania końcówki termometru użyj wazeliny. Aby zwierzę nie zraziło się do kolejnego mierzenia temperatury, możesz nagrodzić go smaczkiem za to, że był grzeczny.
Jaka powinna być właściwa temperatura ciała psa?
Temperatura ciała psów powinna wynosić od 37,5 °C do 39°C. Temperatura ta może się różnić w zależności od wielkości psa. Warto zauważyć, że nieco inną temperaturę mogą mieć tutaj szczenięta. Z pewnością zauważyłeś, że temperatura ciała psa jest nieco wyższa niż ta u człowieka. Mierząc więc temperaturą, musisz o tym wiedzieć, aby nie przerazić się w momencie, gdy będzie ona wynosiła powyżej 37,5 °C.
Gorączka może pojawić się przy wielu chorobach i infekcjach. Nie zawsze musi wiązać się to z poważnym stanem zwierzęcia, jednak wymaga zachowania ostrożności i monitorowania stanu zdrowia psa. Niezwykle ważne jest też udanie się ze swoim pupilem do weterynarza.
Przeprowadzi on odpowiednie badania, które pozwolą na znalezienie przyczyny gorączki. Specjalista zaleci również odpowiednie leczenie i przepisze właściwe leki, dzięki czemu Twój pies poczuje się lepiej.
Dlaczego szybka reakcja w momencie problemów zdrowotnych u psa jest tak ważna?
Gdy pies zachoruje, nie powinniśmy zwlekać z wizytą u weterynarza. Nie jesteśmy samodzielnie w stanie zdiagnozować psa. Weterynarz często zleca wiele dodatkowych badań, które pozwolą znaleźć przyczynę pojawiających się problemów zdrowotnych u psa.
Zwlekanie z wizytą u weterynarza może doprowadzić do bardzo poważnych problemów. Wdrożenie leczenie na początku choroby często pozwala całkowicie ją wyleczyć. Im dłużej będziesz zwlekać z wizytą u specjalisty, tym bardziej narazisz swojego psa na komplikacje.
Zarówno w przypadku gorączki u psa, jak i innych chorób, trzeba wybrać dobry gabinet weterynaryjny, gdzie skorzystamy z pomocy doświadczonego weterynarza. Nie należy zapominać też o stałej obserwacji swojego pupila. Jeśli zachowuje się on inaczej niż zwykle, ogon psa nie wygląda tak, jak dotychczas, co może wskazywać na zespół końskiego ogona lub zauważysz zmiany w jego chodzeniu, musisz udać się do weterynarza.
Może spodobać Ci się również:
Punkty procentowe to bardzo często element, o którym przeciętny człowiek zapomina. Dla większości z nas procent to procent i związany jest bezpośrednio ze zmianą jakiejś wartości. I dlatego właśnie statystycy…
Czytaj więcej