sobota, 22 stycznia 2022r.

Jak rozbić półbuty męskie?

unnamed file 10

Każdy wie, że obuwie po zakupie trzeba rozchodzić. Aby odpowiednio dopasowało się ono do stopy, potrzeba czasu, nie warto więc od razu stosować buty sportowe Adidas przez dłuższy czas. Może to skończyć się dyskomfortem i otarciami na skórze stopy lub piętach. Jakie są skuteczne sposoby na rozbicie zbyt ciasnego obuwia?

Sposób pierwszy – pozbądź się wkładek!

Ich zadaniem jest poprawienie stabilności lekko zdeformowanych stóp oraz zapewnienia lepszego komfortu. Prawda jest jednak taka, że wcale nie trzeba ich stosować. A wkładki mogą wpływać na komfort stosowania obuwia.

W niektórych przypadkach mają one nawet centymetr grubości. Ich obecność może powodować ucisk, dobrze jest wtedy je po prostu wyjąć. Nasze buty sportowe Adidas nie stracą przez to na jakości, a stopa będzie mieć znacznie więcej miejsca!

Z pomocą przyjdzie para wodna i lód

Do rozbicia obuwia można wykorzystać wodę. W tym celu wystarczy umieścić produkty nad źródłem pary. Istotne jest, by gaz wnikał do wnętrza butów, w przeciwnym razie pojawią się nieestetyczne odbarwienia.

Buty trekkingowe Adidas można też delikatnie rozbić na szerokość przez wypełnienie ich woreczkami z wodą i umieszczenie w zamrażalniku. Tworzący się lód zwiększy objętość, co pomoże rozbić obuwie i zyskać trochę przestrzeni.

Możesz również użyć starych gazet

Podobny efekt da zastosowanie makulatury. Aby rozbić obuwie, trzeba wykorzystać stare gazety, z których formujemy kulki i moczymy w wodzie. Następnie wypełniamy nimi obuwie i czekamy jakiś czas.

Pod wpływem wody skóra obuwia ulegnie zmiękczeniu i stanie się bardziej elastyczna. Spowoduje to większe dopasowanie produktów marki Adidas. Buty męskie staną się bardziej elastyczne i łatwiej przylegną do stopy.

Młotek? Tylko w ostateczności

Często przy skórzanym obuwiu pojawia się problem obtarć na pięcie. W takim przypadku wystarczy delikatnie opukać tylną część obuwia młotkiem. Skóra pod wpływem uderzeń stanie się miękka i podatna na kształtowanie. Należy jednak z tym uważać. Buty sportowe Adidas w wyniku nieprawidłowego rozbijania mogą zostać uszkodzone!

Lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnych preparatów, takich jak np. Kotyl. Są to specjalne pianki i spraye zmiękczające obuwie i pomagające w ich rozciąganiu. Wykorzystując środki nie musimy narażać obuwia na uszkodzenia, uzyskując przy tym podobny efekt.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Co musi mieć operator wózka widłowego? Dlaczego operator zawsze musi mieć przy sobie odpowiednie dokumenty?

1 listopada 2021

Osoba pracująca na stanowisku operatora wózków widłowych musi podchodzić do swojej pracy z zaangażowaniem, a także wykonywać obowiązki tak, aby nie stwarzać realnego zagrożenia. Jednak poza samym wykonywaniem pracy pracownik…

Czytaj więcej