niedziela, 14 kwietnia 2024r.

Jak ustawić meble w salonie? Jakich zasad warto przestrzegać podczas aranżacji salonu?

photo 1521782462922 9318be1cfd04cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxob21lJTIwZnVybml0dXJlfGVufDF8MHx8fDE2NzIzMjk4Njcixlibrb 4.0.3q80w1080

Aranżacja salonu często wymaga dużo zaangażowania, zwłaszcza jeśli chcemy, aby miejsce to było przytulne, a zarazem funkcjonalne. Poza samym doborem mebli, dodatków oraz innych akcesoriów niezwykle ważne jest ich ustawienie. Na co zwrócić uwagę podczas ustawiania mebli i jakich kombinacji, warto unikać?

Jak ustawić meble, aby salon był funkcjonalny?

Zanim zaczniemy ustawiać meble w salonie, należy zastanowić się, jak to zrobić, aby w pomieszczeniu było jak najwięcej przestrzeni. Meble muszą być ustawione w taki sposób, aby korzystanie z nich było wygodne, a dostęp nieograniczony. Oczywiście istnieje wiele kombinacji, które mówią jak ustawić komody nowoczesne i pozostałe meble, jednak warto przestrzegać tutaj pewnych wskazówek.

Meblościanki, komody pokojowe  i inne meble powinny być stawiane przy samej ścianie. Natomiast kanapę warto postawić nie przy ścianie, a pośrodku salonu tak, aby stworzyć kącik, gdzie będziemy mogli obejrzeć telewizję czy się zrelaksować. Warto dodać, że wiele osób wciąż ustawia narożniki i sofy pod ścianą, co w Polsce jest bardzo popularne.

Co zrobić, aby salon był przytulny i niecodzienny?

Planując aranżację salonu chcielibyśmy, aby był on przytulny oraz miał swój charakter. W tym przypadku dużą rolę odgrywają dodatki, jakie wybierzemy. Meble też mają tutaj duży wpływ, ale wnętrze to powinno być dopełnione, aby stało się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Jeżeli nie wiemy, jak urządzić salon dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy, kogoś, kto się na tym zna. Można znaleźć wiele ofert osób, które oferują swoje usługi dotyczące doradztwa w urządzaniu pomieszczeń. W momencie, gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, możemy liczyć na pełen profesjonalizm i indywidualne podejście, dzięki czemu salon będzie atrakcyjny, a my będziemy chętnie spędzali tam wolny czas.

Jakich błędów nie popełniać urządzając salon?

Niestety pomimo szczerych chęci dotyczących urządzania salonu możemy popełnić wiele błędów nawet o tym nie wiedząc. Jednym z nich jest ustawianie mebli zbyt blisko siebie, co często utrudnia przemieszczanie się po pomieszczeniu.

Następnym błędem jest przysuwanie wszystkich mebli, a zwłaszcza kanap lub narożników do ścian. Niestety w ten sposób nie wykorzystujemy w pełni potencjału pomieszczenia, a także zajmujemy miejsce, które mogłoby zostać zaaranżowane zupełnie inaczej.

Poza tym często spotyka się, źle dopasowane do siebie meble i dodatki. Zdarza się, że kupujemy meble nie myśląc o tym, czy będą one do siebie pasowały. Jest to niezbyt dobre rozwiązanie, ponieważ niedopasowane meble i dodatki mogą negatywnie wpłynąć na wygląd salonu.

Może spodobać Ci się również:

Najmniej awaryjne silniki w samochodach osobowych. Które najmniej się psują?

Najmniej awaryjne silniki w samochodach osobowych. Które najmniej się psują?

12 stycznia 2020

Kupując auto osobowe, chcemy by mogło posłużyć nam jak najdłużej. Wybieramy więc takie, które jest możliwie najbardziej odporne na korozję, a także nie słynie z awarii mechanicznych. W dzisiejszym poradniku…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady