niedziela, 03 marca 2024r.

Jaka moc pompy ciepła do domu 200 m2?

Jaka moc pompy ciepła do domu 200 m2?

Dawniej duże domy były uznawane za luksus, aktualnie stają się standardem na rynku budowniczym. Inwestycja w pompę ciepła daje wymierne efekty i pozwala nam cieszyć się jej sprawnym działaniem przez długie lata. Jaką pompę ciepła wybrać? Na jaką moc postawić w domu o powierzchni 200 m2?

Powietrzna pompa ciepła

Ten typ wymaga wybrania urządzenia typu monoblok lub split. To pierwsze odznacza się tym, że w jednostce znajduje się cały układ chłodniczy, natomiast wyprowadzone z niej są jedynie rury dystrybuujące ciepło do domu. Jeśli chodzi o split, składa się ono z dwóch jednostek – wewnętrznej zawierającej skraplacz i zewnętrznej posiadającej parownik, zawór rozprężny i sprężarkę. Wybór powinniśmy uwarunkować własnymi oczekiwaniami i postawić na najlepszą jakość. 

Gruntowa pompa ciepła

Jeśli postawimy na to rozwiązanie, powinniśmy pamiętać o źródle dolnym. Najpopularniejszym rozwiązaniem są odwierty pionowe lub wymienniki poziomie, oczywiście jeśli parametry działki są zgodne z tego typu urządzeniami. Pompa ciepła Kraków powinna zostać dobrana w oparciu o nowoczesne technologie, dzięki czemu zyskamy pewność, że posłuży nam przez długi czas i będzie działać sprawnie oraz prawidłowo. 

Jaka moc pompy ciepła do domu 200 m2?

W mieszkaniu o wielkiej powierzchni należy dobrać urządzenie zgodne z zapotrzebowaniem na energię tego budynku, co odnosi się także do komfortu cieplnego, ekonomiczności oraz danej strefy klimatycznej. Okazuje się, że zapotrzebowanie domu na ciepło wyliczane zostaje podczas etapu projektowania, co jest sporym ułatwieniem w dalszych działaniach. Szukając idealnej pompy ciepła do powierzchni około 200 m2 warto zwrócić uwagę na jeden z najważniejszych parametrów, jaką jest moc grzewcza – Pg. Ma ona za zadanie określać ilość energii dostarczanej do instalacji, a w większych domach zapotrzebowanie na nią oscyluje w granicach 80-100 W/m2. Jeśli nie jesteśmy pewni, na jaką moc postawić, skorzystajmy z pomnożenia powierzchni budynku przez jego zapotrzebowanie na moc. Dzięki temu otrzymamy wynik mówiący nam, jaką moc pompy ciepła wybrać. 

Na rynku znajdziemy różnorodne systemy, które różnią się wielkością i parametrami. Pompa ciepła Kraków powinna odznaczać się najlepszą jakością, która wpłynie na sprawne działanie i niezakłóconą pracę urządzenia. Najbardziej znanymi urządzeniami są modele gruntowe oraz powietrzne, które dobrać warto do własnych oczekiwań i danej działki. 

Może spodobać Ci się również:

photo 1603690340256 38b462646a1ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyOXx8YXBhcnRtZW50JTIwZGV2ZWxvcGVyfGVufDF8MHx8fDE2Njk4OTIwOTQixlibrb 4.0.3q80w1080

Lubelscy deweloperzy i nowe nieruchomości, czyli jak powstają inwestycje na lubelskim rynku nieruchomości?

1 października 2023

Lublin, jako jedno z dynamicznie rozwijających się miast w Polsce, przyciąga nie tylko nowych mieszkańców, ale również inwestorów deweloperskich. Inwestycje deweloperskie odgrywają znaczącą rolę w kształtowaniu krajobrazu miasta i dostarczaniu…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady