czwartek, 21 września 2023r.

Jaki krem na atopowe zapalenie skóry wybrać? Jakie musi mieć właściwości?

unnamed file 4

AZS, atopowe zapalenie skóry, skaza białkowa lub świerzbiączka. Jest to dermatologiczna plaga naszych czasów, dotykająca zwłaszcza najmłodszych. Ujawnia się w dzieciństwie i niestety nie ma na nią 100% leku. Jedyne, co można zrobić, to leczyć objawowo, dbać o skórę i nie dopuszczać do stanów zapalnych.

Terapia odpowiednimi kosmetykami na AZS pomaga w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji. W tym przypadku na pierwszym miejscu należy dopasować odpowiedni krem na atopowe zapalenie skóry bez recepty. Z innych kosmetyków warto stosować żele i szampony, a w przypadku zaognienia odpowiednie maści.

Jaki skład musi mieć krem na AZS?

W procesie odbudowy skóry biorą udział nienasycone kwasy tłuszczowe Omega. To one poprawiają jej stan nawilżenia oraz elastyczność. W związku z tym odpowiedni krem powinien zawierać kwasy Omega 3, 6 i 9.

Wśród składników nawilżających warto zwrócić uwagę na emolienty i mocznik. Są to składniki naturalne, które poprawiają poziom nawilżenia i odpowiednio nawadniają skórę. Ważne przy tym je to, że nie wywołują reakcji alergicznych, a także łagodzą swędzenie.

Prebiotyki do skóry atopowej

Skóra atopowa ma tendencję do szybszego jej uszkodzenia Tworzą się drobne rany i bardzo szybko się zaogniają. Wpływ na to ma obniżona bariera ochronna skóry, przez co jest ona atakowana przez patogeny. Dobry krem na atopowe zapalenie skóry powinien w swoim składzie mieć prebiotyki. 

Są to substancje, które znacząco eliminują zakażenie i łagodzą objawy podrażnienia. Dodatkowo podnoszą właściwości ochronne skóry i zapobiegają świądowi. Dzięki temu proces gojenia jest przyśpieszony, a skóra szybciej wraca do dobrej formy.

Jak używać kremów na AZS?

Kluczowa jest regularność. Krem na AZS powinien być stosowany codziennie. Tylko w ten sposób można zapobiec pogorszeniu stanu skóry. Dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne nie powinny odbywać się za pomocą kosmetyków zawierających parabeny, parafiny, barwniki i substancje zapachowe. Ważne jest to ze względu na wysokie zagrożenie uczuleniem oraz podrażnieniem skóry wrażliwej.

Warto nadmienić, że w każdym przypadku, gdy stan się pogorszy należy skonsultować się z dermatologiem. W przypadku AZS, często może mieć to podłoże alergologiczne. W związku z tym warto na początku leczenia skonsultować się również z alergologiem.

Opieka lekarza przy AZS jest nieodzowna, gdyż często stan jest na tyle zły, że wymagane są profesjonalne maści i preparaty zawierające silniejsze substancje. Jednocześnie odpowiednia pielęgnacja może przez długi czas zapobiec pogorszeniu stanu zdrowia.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 10

Jak rozbić półbuty męskie?

1 października 2021

Każdy wie, że obuwie po zakupie trzeba rozchodzić. Aby odpowiednio dopasowało się ono do stopy, potrzeba czasu, nie warto więc od razu stosować buty sportowe Adidas przez dłuższy czas. Może…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady